Kategorier:
Eg skal male opp igjen heile gangen vår som går i blanding av gammelt gult treverk og litt tapet. Har lyst på noko heilt lyst og har tenkt på fargen «hvit pepper» eller «refleksjon». Har lite/ikke dagslys i gangen. Har dette betydning for fargene hvit pepper eller refleksjon? Hvem bør jeg velge? Dører og lister er i treverk/ikke malt og skal også males. La ved en video.
Hei Ingvild, vi får dessverre ikke lastet opp videoer. Kan du sende oss bilder av rommet som skal males så er det til stor hjelp! Hvilke veggfarger har du i tilstøtende rom?
Har lagt ved nokre bilde. Farge på tilstøtende rom er loftstova i eggeskal og stova nede som har ein gulaktig tapet. Trur eg held på fargen Refleksjon men er open for andre forslag til lys farge som kan passe gangen vår. Har også tenkt å bytte gulvet.
Hei Ingvild, med JOTUN 1001 Egghvit i tilstøtende rom vil jeg foreslå at du vurderer JOTUN 1376 Frostrøyk på veggen, med JOTUN 1001 Egghvit på de hvite detaljene. JOTUN 1622 Refleksjon er dessverre ikke en god kombinasjon i møte med gyldne hvittoner som JOTUN 1001 Egghvit. Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt eller LADY Balance matt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
Ønsker man en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, velger man LADY Wonderwall matt (05). Spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
Detaljer i treverk som panelvegg, lister, vindu, dør, karmer, kjøkkenfronter og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slett tak og taklister maler du med LADY Perfection som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg. Har du panel tak så er LADY Interior Finish eller LADY Supreme Finish et godt valg. Jotun garanterer riktig fargegjengivelse kun ved bruk av Jotuns produkter. Vi kaller det Jotun fargetrygghet. Vi ønsker deg lykke til. :-)