Anne

Kategorier:

Vinduer : Bomull

Dør : Bomull

Garasjeport : Bomull

Hei! Jeg trenger fargeråd for å beise platting og terrassegulv. Huset har fargen kontour, labrador rundt vinduer og bomull i selve vinduskarmen. Plattingen og inngangspartiet på forsiden av huset er beiset i en mørk brun farge. Vi synes nok den er litt for mørk og ønsker å bytte. Vi ser det passer til det grønne rundt og staudebed, så vi er derfor usikre på om vi bør bytte og eventuelt til hva. På baksiden av huset er det lagt ny terrasse. Rekkverk skal males i samme farge som huset, men gulvet skal beises. Det bør kanskje bli samme farge som foran huset? Gode råd tas i mot med takk:)

2020-06-24 10:23:03

Fargerådgiver svarer:

Hei Anne, jeg vil foreslå at du vurderer  JOTUN 9074 Nordisk Tre. Jeg opplever denne lune gråbeige tonen svært allsidig og at den fungerer godt til  JOTUN 1378 Kontur uten at den blir kjølig grå, ei heller gyllen brun. Vurder fargen på oppstrøk hos din fargehandler.

https://www.jotun.com/no/no/b2c/products/exterior/trebitt/terrace.aspx?q=Farger

Før du endrer farge på terrassen må tidligere beis fjernes med  TREBITT Terrassebeisfjerner. Ta en titt på disse film-snuttene for råd og tips når du skal beise ny og tidligere behandlet terrasse : 
https://www.jotun.com/no/no/b2c/how-to/video/how-to-stain-previously-stained-terrace.aspx


https://www.jotun.com/no/no/b2c/how-to/video/how-to-stain-untreated-terrace.aspx


Lykke til :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun