Kategorier:
Lister/dører/vinduer : Bomull
Tilstøtende rom : Frostrøyk
Møbler/kjøkkenfronter etc. : Tre/hvit
Tak : Hvit
Hei! Vi tenkte å male barnerommet med fjell på ene veggen. Se bilder for eksempler. I øvrige huset har vi frostrøyk, minty breeze, blek sand, mohair, deco blue og balanse. Har dere noe tips på farger som går godt sammen på en vegg med fjell og som står i stil med resten av huset? (Gulv er hvit eikeparkett). Tenkte at resten av rommet kunne ha den samme fargen som «bakgrunnsfargen» på fjellveggen.
Hei Anna, jeg kan foreslå at du vurderer JOTUN 1376 Frostrøyk, LADY 1016 Blek Sand, LADY 7163 Minty Breeze, LADY 6325 Balanse og LADY 5180 Oslo :)
Hei og takk for svar! Det hørtes ut som gode kombinasjoner. Jeg har visst et til spørsmål som gjelder trappen. Se bilder for hvordan det ser ut. Vi vurderer å male minty breeze på alt som er panel, og frostrøyk på øvrige vegger (det er tenkt i gangen både nede og oppe). Det blir nok eikerekkverk i trappen (lys eik). Selve trappetrinnene er uklart. Mulig disse skal males - noen forslag også her? Tusen takk for super hjelp så langt🤗
Hei ;) Gulvet i begge etasjer bør tas med i vurderingen når farge til trinn i trapp skal vurderes. Slik jeg ser det er det naturlig at trappen binder gulvene sammen i begge etasjer. Skal det her legges nytt gulv er det supert med ett bilde/link :) Hører fra deg!
Hei, bra spørsmål. Gulvet i begge etasjer blir eik off white parkett, se bilde. Anna
Hei igjen, når jeg først er på saken. Jeg har tidligere fått svar fra dere om spørsmål til kjøkkenet som har fronter i fargen mohair. Fikk da råd om å gå for sophisticated blue på veggen i kjøkkenet som passet mohair. Vi lurer på om denne blir for mørk og om dere har andre forslag, gjerne i blå nyanse? I tilstøtende rom blir det blek sand og deco blue på en liten vegg. Se vedlagte bilder på kjøkken med ulik veggfarge. Farge på veggfliser er ikke avgjort enda, mens gulvet blir grå/beige fliser.
Hei igjen, jeg kan foreslå at du vurderer LADY 4638 Byge på kjøkkenveggene, du kan også vurdere en dempet gråblå som LADY 4710 Duggblå. Men denne sistnevnte blir omtrent like mørk som frontene og gir på den måten lite kontrast - men det kan absolutt bli lekkert! På trinn i trappen kan jeg foreslå LADY 10835 Velvet Grey , LADY 1145 Band Stone eller LADY 1434 Elegant. Hvilken du skal velge avhenger av hvilken som står best til dine gulv og møbler. Det er viktig at du tester fargene hjemme hos deg i dine lysforhold før du bestemmer deg.
Trinn i trapp males med Trestjerners Gulvmaling.