Kategorier:
Lister/dører/vinduer : Listefritt, sorte dører og vinduer
Tilstøtende rom : Warm blush
Møbler/kjøkkenfronter etc. : Sort kjøkken , mørk blå/grå og sorte møbler
Tak : Klassisk hvit
Hei. Vi skal totalrenovere ett helt hus og jeg vil gjerne ha forskjellige farger men som passer hverandre. Det blir sorte vinduer og dører + sort kjøkken. Tak blir klassisk hvit. I kjelleren maler vi med warm blush, denne går videre ut i trappegangen, men herfra og opp vil jeg gjerne bruke en kaldere beige farge som skal opp mot stuen. Funker modern beige? Jeg vil også ha en mørkere fond vegg i stuen som må passe til den beige fargen 😊 jeg liker sober og band stone. Eller noe mellom der. Er det noen blå eller grønne farger som kunne passet til denne fargepaletten ? Kunne tenkt meg blå eller grønne soverom og bad. Det er også mulig det blir spilevegg i stuen, hvilken beis kunne man brukt? En hvit/beige? Mvh charlotte Martinsen
Hei Charlotte, vi hjelper deg gjerne men først må jeg spørre om du har bilde/link til gulv og møbler (særlig sofastoff) samt benkeplate og eventuelt fliser i gang/entrè. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves. Hører fra deg :)
Verken gulv eller sofa er kjøpt inn. Men det vil jo eventuelt bli valgt ut etter farger på veggene 😊
Hei igjen, jeg vil foreslå at du vurderer LADY 10679 Washed Linen i kombinasjon med LADY 2856 Warm Blush - de er flotte sammen! LADY 2856 Warm Blush er dessuten svært allsidig og den er lekker i møte med en rekke andre farger som LADY 1145 Band Stone (stue?) LADY 5249 Linblå, LADY 5030 St. Pauls Blue, LADY 5180 Oslo , LADY 7628 Treasure og LADY 7629 Antique Green , for å nevne noen :) Du kan også gjerne kombinerer LADY 2856 Warm Blush med beige toner og jeg holder da en liten knapp på LADY 1140 Sand og LADY 12076 Modern Beige. Gjerne med LADY 1145 Band Stone eller LADY 10249 Sober på en vegg i stuen, eventuelt en dyp grønntone som LADY 7613 Northern Mystic..? Av blåtoner vil også her LADY 5249 Linblå og LADY 5030 St. Pauls Blue stå godt til som soveromsfarger, samt grønntonene LADY 7628 Treasure og LADY 7629 Antique Green. Hvilken kombinasjon du skal velge avhenger av hvilken som står best til dine gulv og møbler. Det er viktig at du tester fargene hjemme hos deg i dine lysforhold før du bestemmer deg.
De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt eller LADY Balance matt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
Ønsker man en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, velger man LADY Wonderwall matt (05). Spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
Detaljer i treverk som panelvegg, lister, vindu, dør, karmer, kjøkkenfronter og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slett tak og taklister maler du med LADY Perfection som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg. Har du panel tak så er LADY Interior Finish eller LADY Supreme Finish et godt valg.
Jotun garanterer riktig fargegjengivelse kun ved bruk av Jotuns produkter. Vi kaller det Jotun fargetrygghet. Vi ønsker deg lykke til. :-)
Hei igjen og takk for svar 😊 vil det si at jeg kan bruke modern beige , band stone og sober om hverandre? Og at alle passer til st.pauls blue og warm blush? 😊 går washed linnen Til disse eller blir den for kald?
Hei Charlotte. Personlig er nok LADY 10679 Washed Linen min favoritt inn i denne paletten, rent isolert sett, men her blir lysforhold, gulv og møbler avgjørende for hvilken du skal velge :)
Hei igjen 😊 nå har vi valgt å male kjelleren med senses. I trappetrommet blir det ti vegger med senses mens to vegger skal være beige/greige. Hvilken farge ville du anbefale til den? Denne beige fargen skal gå opp til hovedetasjen og gå til de malte kjøkkenfrontene. På kjøkkenfrontene står jeg mellom fargene ; modern beige, blek sand, washed linnen eller varmgrå. Det skal også en mørk grå til dette i stuen, typ grå skifer eller sober. Jeg vil gjerne ha mulighet til å male i fargene st. Pauls blue, evening green og andre grå/beige farger til kjøkkenfrontene. Så hvilke farge anbefaller du på kjøkkenfrontene? Og farge fra kjeller og opp til disse? + mørkere grå til stuen? Sorte vinduer og detaljer.
Hei Charlotte. Som tidligere nevnt er det vanskelig for oss å mene så mye uten bilder som viser lysforhold, gulv, møbler og kjøkkenfronter/hvitevarer/benkeplate. Jeg kan allikevel foreslå at du vurderer LADY 1376 Frostrøyk i kombinasjon med LADY 2024 Senses. Til fargene du nevner vil LADY 10679 Washed Linen, LADY 0394 Varmgrå, LADY 1352 Form og LADY 1145 Band Stone stå godt til av greige toner.
Lykke til!
Jeg har desverre ikke noe bilde da det er ett hus som bygges nå. Grunnen til at jeg er litt tidlig ute med å finne farger er at kjøkkenfrontene skal males i en beige/brun farge, så prøver å finne en beige farge som er litt anvendelig. Kjelleren er som sagt ferdig og er malt i senses. Det blir en trappegang her som binder kjellerstue og kjøkken sammen, derfor vil veggfargen på kjøkkenet måtte stå til både senses og det som blir farge på kjøkkenfrontene. Nå står det mellom(kjøkkenfronter) ; mohair (som virker litt grønn?), marrakesh(litt lys) og muskattnøtt(litt rød?) og 4005- y50r. Hvilken av disse er lettest å kombinere med andre farger uten at det blir for mye rødt/grønt/brunt i undertonene? Vinduer vil være sorte og taket klassisk hvit. Det vil bli ett lyst tregulv. Det kommer også 6 m med vindu mot kjøkkenet, men de er ikke skjært ut enda.
Hei Charlotte, forstår jeg det som at det kun er LADY 2024 Senses og LADY 2856 Warm Blush som foreløpig er bestemt av veggfarger? Jeg kan foreslå at du vurderer LADY 10578 Misty Shadow på kjøkkenfronter med LADY 10579 Complexion eller LADY 0471 Lys Antikk på kjøkkenveggene, og LADY 12119 Vintage Brown i stuen :) Disse fargene er nydelige i kombinasjon med LADY 2024 Senses og LADY 2856 Warm Blush.