Cath dark teal

Kategorier:

Lister/dører/vinduer : Bomull? Den vanlige hvite som kommer fra fabrikken, eller skal bli hvitt.

Tilstøtende rom : Eggehvit (har ikke malt noe enda).

Møbler/kjøkkenfronter etc. : Sofa: beige med noe brune detaljer. (Litt mørkere enn bildet). Kjøkken: uten barstolene, men med svarte sokler. Hvit tvbenk

Tak : Hvitt. Om ikke dere anbefaler noe annet. Evt i skråtaket?

Skal pusse opp en hel etasje. Slette, listfrie vegger/vinduer. (Alle karmer er hvit/skal bli hvit). Åpen kjøkkenløsning med øy; Hvite fronter, svarte detaljer (lister) og sokler, svart under frokostbar på øy. Svarte hvitevarer. Lys grå (betongaktig) benkeplate. Gulv: pergo select beige oak. Som også skal legges i trapp. Vurderer metall håndløper. Har hvite spisestoler i skinn med metallbein, hvitt spisebord i alu. Stort skap i stue (se bilde) Liker godt fargen «dark teal 5454»fra jotun. Passer svært godt til skapet i stuen. (Har tidligere hatt den fargen som kontrastvegg på kjøkken og i stue (bilde1) sammen med vanlig eggehvit farge på vegg. var veldig fornøyd med dark teal. Tenker å bruke den igjen, men trenger hjelp og råd til andre farger som kan matche den og evt. hvor jeg skal plassere de ulike fargene. Veggen med trappen går ned i underetasjen som på sikt skal pusses opp, så kan gjerne få et fargeråd på den også. (Nede: en større gang med mange hvite dører og en skyvedør). Bilde3: (nede til venstre) veggen med peisen skal rives og kjøkkenet kommer på den veggen og borte med vinduet. Spisestue i mellom kjøkken og stue (nederste bilde til høyre), stue under det høye skråtaket (øverste bilde på bilde 3).

2020-11-04 22:46:30

Fargerådgiver svarer:

Hei :) Hvilke vegger du skal male i hvilke farger er det vanskelig for oss å mene noe om ut fra bildene vedlagt, men jeg vil foreslå at du vurderer  LADY 5454 Dark Teal i en palett med  LADY 8470 Smooth White,  LADY 1024 Tidløs og våre nye farger  LADY 6378 Iconic og  LADY 6379 Cityscape. I etasjen under kan du gjerne hente inn blåfarger med hint av grønt som  LADY 5030 St. Pauls Blue,  LADY 5249 Linblå og/eller  LADY 5180 Oslo :) De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge  LADY Pure Color supermatt eller  LADY Balance matt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker man en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, velger man  LADY Wonderwall matt (05). Spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.

Detaljer i treverk som panelvegg, lister, vindu, dør, karmer, kjøkkenfronter og møbler males med  LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene matt, silkematt, halvblank og superblank.

Slett tak og taklister maler du med  LADY Perfection som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg. Har du panel tak så er  LADY Interior Finish eller  LADY Supreme Finish et godt valg. :-)

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves.

Jotun garanterer riktig fargegjengivelse kun ved bruk av Jotuns produkter. Vi kaller det Jotun fargetrygghet. Vi ønsker deg lykke til. :-)


Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun