Kategorier:
Lister/dører/vinduer : Sort
Tilstøtende rom : Uvisst
Møbler/kjøkkenfronter etc. : Uvisst
Tak : Uvisst
Hei Min ektemann og jeg skal pusse opp et hus, og har derfor behov for hjelp av fargevalg. Vi ønsker lunt og intimt - mørkt fargetema, men noe lysere toner på soverommene og kjellerstuen. Ønsker tips til både farger på vegger og tak i alle rom. Stue (se bilde): Vi ønsker en mørk farge som kan matche noe av interiøret vi har. Har fra tidligere hatt Saint Paul, Oslo og Deco Blue, men synes disse fargene fortsatt er for lyse. Vår sofa er i velur petrol, skjenk og tv-bord i valnøtt. Vil det bli for mørkt oppholdsrom hvis vi har samme farge i vegg og tak eller har dere en annen anbefaling for tak? Vi synes også fargen på gulvet er utfordrende. Ønsket er å ha fiskebenslaminat over hele stuen og kjøkkenet. Bør den være lys for å skape lysere følelse i rommet eller kan vi også ha litt mørkere gulv? Kjøkken(se bilde): Sorte kjøkkenfronter med muligens knotter og batteri i børstet messing. Ønsker farge som kanskje ligner på Adventure, Daydream eller Senses - hva tenker dere? Soverom: Soverom 1 og 2 er i U.tg og 2 etg. Her ønsker vi en litt lysere farge til rommet - kanskje noe i lilla/rosa toner - noe i samme kategori som kjøkkenet? Soverom 3 er vårt maste bedroom som opprinnelig er en loftestue (se bilde). Her har vi mye lys og en balkongutgang. Soverommet ved siden av loftstuen skal bli en åpen walk in closet. Seng og gavl i lys grå. Her er vi usikker på om vi skal ha mørk eller littegrann lysere veggfarge og tak? Entré: Mørke vegger. Muligens grå fliser på gulvet. Alle trappene blir malt i sort. Vaskerom: Har ingen preferanser. Har dere noen forslag? Generelt tenker vi alle våre vinduer og dører i huset sort, og dørhåndtak i børstet messing. Vi skal også sette inn sorte skyvedører fra stuen ut til terrassen. Kan sende flere bilder v/ behov. Setter stor pris på hjelp og råd fra dere! Ser fram til å høre fra dere.
Entré og vaskerom
Soverom i U.etg og 1. Etg
Hei :) Vi hjelper deg gjerne, men først må jeg spørre om du kan sende oss bilder/link til dine møbler, særlig sofastoff! Hører fra deg :)
Hei, her er bilder av tvbord, skjenk, sofa
Seng
Hei igjen :) Jeg ser for meg en kombinasjon av fargene LADY 20145 Wisdom i stuen, LADY 5490 Serene Blue og LADY 7637 Exhale på soverommene i underetasjen, LADY 10580 Soft Skin i kjellerstuen, LADY 2024 Senses i garderoben på loftet, LADY 20142 Daydream på hovedsoverommet/loftet og i inngangspartiet/entreen. Jeg ser for meg at du velger samme farge på tak som vegg i alle rom bortsett fra i stuen og soverommet malt i LADY 5490 Serene Blue og gangen i LADY 20142 Daydream. Der kan vi foreslå LADY 1928 Sommersne i taket.
Klikk deg inn på farge- og produkt-linkene der kan du lese mer, se bilder og finne mer inspirasjon. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt eller LADY Balance matt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
Ønsker man en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, velger man LADY Wonderwall.
Detaljer i treverk som panelvegg, lister, vindu, dør og karmer males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slett tak og taklister maler du med LADY Perfection som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg. Har du panel tak så er LADY Interior Finish eller LADY Supreme Finish et godt valg. :-)
Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves.
Jotun garanterer riktig fargegjengivelse kun ved bruk av Jotuns produkter. Vi kaller det Jotun fargetrygghet. Vi ønsker deg lykke til :-)
Tusen takk for forslagene! Dette likte vi veldig godt. Jeg savner forslag til kjøkkenet og vaskerommet. Hva tenker dere om fargene der?
Idag har jeg kjøpt prøvemalingen til de forskjellige. Er veldig fornøyd med Daydream, Senses, Serene Blue, og Wisdom. Vi synes derimot at Exhale blir for lyst, og Pure skin ble både for lys og for mye rosa/rød tonet. Kan jeg bruke noen andre enn disse to til soverom nr. 2 og kjellerstue? Ser også fram til forslag for kjøkkenet og vaskerommet :) Mange takk!
Hei igjen, jeg har tenkt stue/kjøkken som ett rom, uten plantegning er det vanskelig å se hvordan rommene står i forhold til hverandre. Ønsker du en annen farge enn LADY 20145 Wisdom på kjøkken kan vi foreslå at du gjentar LADY 2024 Senses her :) I kjellerstuen kan vi foreslå en helt lys, lun tone som LADY 1376 Frostrøyk, og hva med LADY 6350 Soft Teal fremfor LADY 7637 Exhale på det ene soverommet. Hvilken farge du skal velge til vaskerommet avhenger i stor grad av gulv og innredning. Vi kan foreslå LADY 6352 Evening Green eller LADY 6379 Cityscape:)
GOD HELG :)
Tusen takk for mange fine forslag! Vi er blitt spesielt glad i Wisdom fargen dere foreslo til vår stue. Har fått et litt bedre bilde av sofaen vår. Den er kanskje litt mer blå enn i det forrige bildet vi sendte. Tror du vi fortsatt kan beholde Wisdom eller vil det føre til total fargekræsj i stuen? Har også lagt ved forslag til gulvfarge. Er usikker på om vi skal kjøre lys eller mørkt gulv...?
Hei, ja du har rett i at sofaen fremstår langt blåere på dette siste bildet vedlagt. Jeg tror allikevel det vil fungerer, men her må jeg råde deg til å innhente fargelameller som du vurderer i møte med gulv og sofastoff! Som ett alternativ til LADY 20145 Wisdom kan du vurderer LADY 4744 Sophisticated Blue :) Vi kan ikke mene noe om gulv, dette er ikke vårt fagfelt. Her blir mitt beste tips å ta med fargelameller av veggfarger du vurderer til gulv-forhandleren. Det er mange flinke fargekonsulenter i butikk. I tillegg bør gulv vurderes i møte med møbler og kjøkkenfronter. velg ett allsidig gulv - du kommer sikkert til å endre veggfarge mange ganger før du skal endre gulv ;)
Lykke til!
Det var fine farger! Takk for innspill :) Jeg har lyst til å male trappen - gjerne i sort. Har dere forslag til en sort farge som ikke er for hardt i forhold til fargene vi skal ha i leiligheten?