Anne

Kategorier:

Lister/dører/vinduer : Bomull

Tilstøtende rom : Morgenlys vegger, valnøtt parkett på gulv,.

Møbler/kjøkkenfronter etc. : Rustfritt stål på hvitevarer. Svart piano og svarte spisestuestoler i stua

Tak : Bomull/hvit

Vi ønsker tips til farger på kjøkken som skal pusses opp. Vil gjerne ha litt farge på det - både tak, vegger og kjøkkeninnredning skal males, og vi skal bytte gulv. Benkeplaten har vi også lyst til å gjøre noe med - den er i heltre furu, men ganske slitt. Er det mulig å få den mørkere med beis e.l? Åpen løsning mot stue, så farger må matche med stua.

2021-04-06 16:41:47

Fargerådgiver svarer:

Hei Anne, vi hjelper deg gjerne, men jeg vil be deg ta en prat med våre malingseksperter angående overflate-behandling av benkeplaten din. Du treffer dem på: https://www.edialog24.no/chatvindu4/jotun/index.html

eller 33 45 75 30 alle virkedager mellom 0800 og 1600.

For å kunne gi deg ett fargeråd må jeg spørre om du kan sende oss link/bilde av det nye gulvet som skal legges. Jeg skimter en hvit oppvaskmaskin på bildet, er kjøleskapet hvitt eller i stål/sort? Hører fra deg :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Svar:

Flott. Vedlagt bilde av gulvet vi har i stuen - vi planlegger å ha tilsvarende gulv på kjøkkenet. Kjøleskap og stekeovner er i stål. Oppvaskmaskinen er det også mulig at vi kan bytte ut med en integrert, alternativt stålfarget etter hvert. Mvh, anne

08/04/2021 20:18:49

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen, Jeg ser for meg kjøkkeninnredning i  LADY 9938 Dempet Sort med en lekker blåfarge som  LADY 5249 Linblå eller  LADY 5503 Natural Blue på veggene :) Jeg ser også for meg en blåtone på kjøkkeninnredningen som  LADY 4477 Deco Blue eller  LADY 4212 Norwegian Presence og med samme farge på veggen på kjøkkenet som i stuen -  JOTUN 1332 Morgenlys, eller en dypere greige som  LADY 1233 Mohair. Klikk deg inn på farge- og produkt-linkene der kan du lese mer, se bilder og finne mer inspirasjon. 

Ønsker man en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, velger man  LADY Wonderwall

Detaljer i treverk som panelvegg, lister, vindu, dør og karmer males med  LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene matt, silkematt, halvblank og superblank.

Slett tak og taklister maler du med  LADY Perfection som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg. Har du panel tak så er  LADY Interior Finish eller  LADY Supreme Finish et godt valg. :-)

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves.


https://www.jotun.com/no/no/decorative/interior/how-to/how-to-paint-kitchen


Jotun garanterer riktig fargegjengivelse kun ved bruk av Jotuns produkter. Vi kaller det Jotun fargetrygghet. Vi ønsker deg lykke til :-)



Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun