Kategorier:
Lister/dører/vinduer : 9918
Tilstøtende rom : 5307-B38G
Møbler/kjøkkenfronter etc. : Mobaro grønt kjøkken
Tak : 9918
Hei, vi har et hus over 3 etager som vi pusser opp. I første etg i gangen har vi fliser som er grønn/grå, forøvrig er det tregulv som skal pusses ned. Vi håper på råd i forbindelse med maling av vegger. Det eneste som er sikkert er at vi ikke ønsker hvite vegger. Vi antar at vi bør ha hvite lister, vegger og dører. Men har også snakket om å male disse i andre farger. Vi håper på råd til hvordan vi kan bruke farger på veggene. Og vi trenger råd på hvor det er naturlig å ha skiller, da både trappeoppgangen og rommene flyter litt i hverandre. Vi bor mot en skog på den ene siden og ser havet på den andre, så vi kunne godt tenke oss å hente inn farger med både blått og grønt. Men vi er også bekymret for at det skal bli for mørkt. Vi har malt ett rom så langt, i fargen 5307-B38G. Dette støter til gangen. Det blir fint, men jeg har lovet samboeren min å ha noe lysere farger ellers. Barna sine rom har blitt bestemt å være i Delightful pink (3115) og sjøsmaragd (6084). Soverommet vårt har vi tenkt skal være i fargen Oslo (5180). På kjøkkenet har vi bestemt å ha et Kvik Ombra kjøkken i grønt. Så det vi mangler å bestemme farge på er: 1) Gangen som går over i 2) trappeoppgangen som går over i 3)stuen. Og gjerne også 4) kjøkkenet. Og, hvordan lager man naturlige skiller? Bør gangen, trappen og stuen alle ha samme farge? Tusen takk for hjelpen.
Hei igjen, Jeg legger ved plantegning over huset her. Alle innspill blir mottatt med stor takk.
Hei Eira vi hjelper deg gjerne, men vi trenger nærmeste NCS kode på ditt kjøkken for å kunne gjøre en faglig god vurdering, hør med kjøkkenleverandør så snakkes vi nærmere :-)
Hei, fargen på kjøkkenet er: NSC: S 5005-G20Y Gloss: 3
Hei Eira det er som du selv sier litt vanskelig å vurdere hvor du bør starte og stoppe fargen for det er jo delvis åpen løsning :-) Du har allerede bestemt en del farger så jeg ville vurdert å male alle vegger i gangen, stue/kjøkken i samme farge. Ta en titt på LADY 8118 Løvsal dette er en lys, vårlig grønntone, med gylne undertoner som står lekkert til ditt kjøkken og er nydelig til furugulv og dine møbler :-)
Hei, tror dere 7637 / 2505-G19Y vil kunne gå i stedet?:) det har skjedd en feil i malebestillingen...eller blir det totalt kræsj?
Hei igjen, utrolig bra tjeneste dette. Siste spørsmål, går 7637 og 8118 i samme rom?:)
Du kan gjerne velge LADY 7637 Exhale istedenfor LADY 8118 Løvsal :-) Jeg må være ærlig å si at jeg ikke synes de er superspennende sammen i samme rom, men smak og behag når vi snakker om farger ingenting er "feil" ;-)
Setter pris på ærligheten og så kjapp respons! :) Kunne det vært en tredje farge som hadde vært bra i overgangen mellom disse to fargene? Det er ikke et naturlig stoppested siden alle rom er veldig åpne - så vi tenkte at veggen på trappen merket med ett kryss må være den som har 8118, mens de andre veggene er i 7637. Evt kunne veggen i trappen hatt en tredje farge? Om det ikke blir for rotete?
Jeg klarer ikke helt å se for meg 3 farger + de grønne kjøkkenfrontene. Hva med 2 altså veggen i trappen i en farge som en fondvegg og LADY 7637 Exhale eller LADY 8118 Løvsal på resten. Kunne det vært en tanke å videreføre LADY 5490 Serene Blue den er lekker sammen med grønt og nydelig til sofaen og kjøkkenfrontene :-)