Anne Lise

Kategorier:

Lister/dører/vinduer : Tror det er bomull, (ferdigmalt)

Tilstøtende rom : Entre' Green Leaf,

Møbler/kjøkkenfronter etc. : Sofa og stoler er blå, veggen i stua er blå, spiseetuedelen er lys grå, kjøkkenfronter er hvite.

Tak : Som listene.

Hjelp, jeg trenger råd, dette blir for mye blått og kaldt for med, men står rådvill, med tanke på hva som passer til blått. kan tenke meg noe mer varmt fargevalg.

2021-05-19 14:30:51

Fargerådgiver svarer:

Hei Anne Lise, vi hjelper deg gjerne, men først må vi kjenne til hva som skal males. Hvilke rom/vegger ønsker du i ny farge og hva skal beholdes? Skal blåfargen beholdes er det supert med info om fargenavn/fargekode. Fargen oppleves forskjellig på de to bildene vedlagt, men det er nok bare lysforholdene som spiller oss ett puss. Er det kjøkkenet og spisestuen du ønsker i ny og varmere farge? Hører fra deg :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Takk for svar, det er veggene i stua og evt spisestuedelen som skal males. Veggene i stua er malt i Blåis 5044/4609-B01G, spisestuedelen i lys grå ( ferdig malte panel ) Jeg skal behalde alle møblene, med vil bytte ut lamper og vegglamper.

20/05/2021 20:16:24

Fargerådgiver svarer:

Hei Anne Lise, dersom veggfargen på kjøkkenet skal beholdes må vi kjenne til fargenavn/NCS fargekode på denne for å kunne gjøre en faglig god vurdering. 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei igjen, fargen på kjøkkenet skal også skiftes, som du ser på bilde så begynner fargen på spise/kjøkkendelen rundt det store vinduet

21/05/2021 11:37:12

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen, Anne Lise :) Da forstår jeg det som at alle veggene i rommet skal males, og at det kun er  LADY 8469 Green Leaf vi behøver å ta hensyn til av tilstøtende veggfarger. Jeg kan foreslå at du vurderer  LADY 10290 Soft Touch eller  LADY 12083 Devine :) Disse kan også gjerne kombineres! Velg gjerne  LADY 12083 Devine på kjøkkenet og  LADY 10290 Soft Touch i stuen, eller omvendt! Se også på  LADY 10290 Soft Touch i kombinasjon med  LADY 1233 Mohair. ...eller  LADY 12075 Soothing Beige i kombinasjon med  LADY 1233 Mohair :) 

Er du klar for en spennende farge? Se på  LADY 12124 Natural Clay eller  LADY 11175 Adventure på kjøkkenet med  LADY 1931 Kokos eller  LADY 12083 Devine i stuen. Klikk deg inn på farge- og produkt-linkene der kan du lese mer, se bilder og finne mer inspirasjon. 

Detaljer i treverk som panelvegg, lister, vindu, dør og karmer males med  LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene matt, silkematt, halvblank og superblank.

Slett tak og taklister maler du med  LADY Perfection som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg. Har du panel tak så er  LADY Interior Finish eller  LADY Supreme Finish et godt valg. :-)

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves.

Jotun garanterer riktig fargegjengivelse kun ved bruk av Jotuns produkter. Vi kaller det Jotun fargetrygghet. Vi ønsker deg lykke til :-)



Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Tusen takk for svar, blir spennende😃

21/05/2021 15:15:04