Kristian

Kategorier:

Lister/dører/vinduer : Bomull, listefritt rundt vinduer, lyse eikelister langs gulv

Tilstøtende rom : Ikke bestemt

Møbler/kjøkkenfronter etc. : Hvitt kjøkken, med snekkerskuffer i gulna eik

Tak : Samme som vegger

Hei. Har kjøpt ett nybygg ved sjøen som skal males. Ser for oss å ha en basefarge i hele huset, vegger og tak, men andre farger på soverom. Sett på Space og Washed linen. Andre forlsag? Evt forslag til farger på soverom? Vh

2021-08-10 09:29:53

Fargerådgiver svarer:

Hei Kristian, vi hjelper deg gjerne, men våre farge-anbefalinger gis med grunnlag i boligens lysforhold, gulv, møbler, hvittone på detaljene og farge/hvittone på kjøkkenfrontene. Uten bilder og info om dette blir det derfor vanskelig for oss å gi deg ett faglig godt råd. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves. Har du anledning til å sende oss bilder av rommene som skal males og gjerne også møbler (særlig sofastoff), samt info om hvittone på kjøkkenfronter (helst oppgitt i NCS-kode) så er det til stor hjelp for oss :)

Hører fra deg :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Svar:

Hei. Kjøkkenet er Glittertind fra Strai, med en øy med store eikeskuffer. På gulvet er det eikeparkett av typen Boen Pop. Det er mange og store vinduer på to av veggene. Det er åpent kjøkken og spisestue i første etasje og stue/tv stue i etasjen over. I andre etasje er det åpent opp til en hems, så deler av den etasjen har veldig høy takhøyde. Møbler er ikke bestemt, men i spisestuen har vi et stort spisebord i hvitoljet eik. Bygget er under oppføring så ingen bilder fra huset.

11/08/2021 06:21:46

Fargerådgiver svarer:

Hei Kristian den gylne tonen i parketten og kjøkkenet slik du beskriver det vil stå godt til både  LADY 10678 Space og  LADY 10679 Washed Linen og begge disse er gode i møte med  LADY 1453 Bomull. Jeg holder en knapp på  LADY 10678 Space. Denne ville jeg kombinert med farger som  LADY 1233 Mohair,  LADY 10835 Velvet Grey,  LADY 12083 Devine,  LADY 11175 Adventure og/eller  LADY 12120 Desert Pink på soverom eller andre rom du ønsker mer farge :-)  

Klikk deg inn på farge-linkene der kan du lese mer om fargene, se bilder og finne mer inspirasjon. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge  LADY Pure Color supermatt eller  LADY Balance matt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker man en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, velger man  LADY Wonderwall

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer, panelvegg og møbler males med  LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene matt, silkematt, halvblank og superblank.

Slett tak og taklister maler du med  LADY Perfection som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg. Har du panel tak så er  LADY Interior Finish et godt valg. :-)

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves.

Jotun garanterer riktig fargegjengivelse kun ved bruk av Jotuns produkter. Vi kaller det Jotun fargetrygghet. Vi ønsker deg lykke til og fortsatt god sommer :-)


Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun