Christine

Kategorier:

Lister/dører/vinduer : kald hvit

Tilstøtende rom : nå kald hvit, skal males

Møbler/kjøkkenfronter etc. : kald hvit, skal males

Tak : kald hvit

Hei! Jeg ønsker å lage en enkel fargepallett til mitt nye kontor. Logo er laget i farge hex 2a6c7c, og jeg leter etter farge til veggene som kan passe til denne, slik at vegger, logo og nettside oppleves å ha en helhet eller rød trå. Hvordan anbefale dere at jeg går fre?

2021-08-20 11:11:03

Fargerådgiver svarer:

Hei jeg må jobbe litt med å finne nærmeste NCS fargekoden, i mellomtiden er det fint hvis du kan sende meg litt bilder av kontoret, møbler og tekstiler, god helg ;)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Tusen takk! Vi har ikke innredet kontoret enda, men kommer til å ha lysegrå lenestoler (kald grå) i venterommet, svarte behandlingsbenker på behandlingsrommene, og hvite pulter fra Ikea. Laster opp er bilde av logoen vår, og et eksempel på farger som vi tok utgangspunkt i da vi letet etter logofarge

20/08/2021 19:20:43

Kommentar

Hei. Legger også ved bilde som viser farge på gulvbelegg

20/08/2021 21:43:03

Fargerådgiver svarer:

Hei Christina

Den nærmeste NCS fargekoden hex koden din er S5040- B10G en klar blågrønn tone. Farger som  LADY 5343 Industriell Grå,  LADY 5159 Retroblå,  LADY 5351 Havbris,  LADY 8470 Smooth White og hvittonen  LADY 7236 Chi fine og vil bli en motpol til det varme gulvet ;) Ta også en titt på  LADY 5454 Dark Teal,  LADY 5362 Fusion og  LADY 5489 Free Spirit med hvittonen  LADY 7236 Chi hvis du liker mer blågrønne toner. Du må selv vurdere hvilke farger som er fine til dine møbler i en gråtone. 

Klikk deg inn på farge-linken der kan du lese mer om fargene, se bilder og finne mer inspirasjon. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge  LADY Pure Color supermatt eller  LADY Balance matt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker man en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, velger man  LADY Wonderwall som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.

Detaljer i treverk som panelvegg, lister, vindu, dør og karmer males med  LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene matt, silkematt, halvblank og superblank.

Slett tak og taklister maler du med  LADY Perfection som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg. Har du panel tak så er  LADY Supreme Finish eller  LADY Interior Finish et godt valg. :-)

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves.

Jotun garanterer riktig fargegjengivelse kun ved bruk av Jotuns produkter. Vi kaller det Jotun fargetrygghet. Vi ønsker deg lykke til :-)


Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun