Hilde

Kategorier:

Lister/dører/vinduer : listefritt, rundt vinduer, ikke bestemt farge på gulvlist

Tilstøtende rom : ikke bestemt

Møbler/kjøkkenfronter etc. : svart kjøkken, blå velursofa, møbler i lys eik

Tak : ikke bestemt

Hei Jotun Vi holder på å bygge bolig ved kysten, på grunn av dette så tenker vi å bruke blåfarger i vår fargepalett. Vi har sorte detaljer i huset. Kjøkkenet er med sorte dører i modellen base fenix laminat, benkeplaten er i laminat som heter hvit betong. Vi tenker å ha hvite dører med gjennomgående svarte detaljer i huset (dørhåndtak, lysbrytere, spotter ect) Trappen er i standard hvitfarge fra Stryntrapp med metallspiler. Vi har lyst til å prøve å ha space som primærfarge og bruke denne i gangene og på kjøkkenet/stuen (åpen kjøkkenløsning). Jeg tror denne kan være fin mot det sorte kjøkkenet. Hva tenker dere? Jeg er bare litt usikker på om denne vil fungere godt sammen med blåfargene som er beskrevet under. Vil det være en fin overgang mellom denne og for eksempel coastal blue? I taket så vurderer vi å bruke Tidløs. Er denne fargen lys nok til at den egner seg i taket? Vi har kun standard høyde i taket, ønsker ikke at taket skal føles for lavt. :) Andre farger som vi tenker å bruke: Dempet sort (som kontrastvegg) Coastal blue Natural blue Ocean air Blåis Vil disse fargene fungere sammen? Tar gjerne imot andre forslag til farger som kunne passet godt sammen med denne fargepaletten. :) På forhånd tusen takk for hjelpen. :) Mvh Hilde

2021-08-30 22:15:11

Fargerådgiver svarer:

Hei Hilde

 LADY 10678 Space og  LADY 5504 Coastal Blue er fine sammen ;) Ønsker du et litt neddempet tak vil du få det med  LADY 1024 Tidløs. Ønsker du et hvitt tak  er  LADY 1624 Letthet en fin hvittone til  LADY 10678 Space og de andre fargene du nevner. Du skriver at hvittonene er en standard hvittone fra Stryntrapp. Ofte er det  LADY 1453 Bomull som er en gyllen hvittone som er fin sammen med  LADY 1024 Tidløs. Er det  LADY 9918 Klassisk Hvit kan du oppleve  LADY 1024 Tidløs kan bikke i noen lys litt grønt i møte med  LADY 9918 Klassisk Hvit. Du burde finne ut hvilken NCS fargekode trappen har ;)

Sammen med de fargene du nevner kan du også ta en titt på  LADY 10963 Golden Bronze som er rålekker i møte med  LADY 5504 Coastal Blue.  LADY 8469 Green Leaf og  LADY 7613 Northern Mystic er også fine fargetoner i denne paletten.

Klikk deg inn på farge-linken der kan du lese mer om fargene, se bilder og finne mer inspirasjon. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge  LADY Pure Color supermatt eller  LADY Balance matt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker man en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, velger man  LADY Wonderwall som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.

Detaljer i treverk som panelvegg, lister, vindu, dør og karmer males med  LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene matt, silkematt, halvblank og superblank.

Slett tak og taklister maler du med  LADY Perfection som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg. Har du panel tak så er  LADY Supreme Finish eller  LADY Interior Finish et godt valg. :-)

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves.

Jotun garanterer riktig fargegjengivelse kun ved bruk av Jotuns produkter. Vi kaller det Jotun fargetrygghet. Vi ønsker deg lykke til :-)


Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei igjen Jorun, Tusen takk for et godt og utfyllende svar. Stryntrappa vår har følgende fargekode: Hvit NCS S 0502. Vil denne passe med Tidløs i taket? Takk igjen for svar. :) Mvh Hilde

31/08/2021 22:09:05

Fargerådgiver svarer:

Hei Hilde, ja NCS fargekoden du nevner er den samme som Jotuns  LADY 1453 Bomull. Den fungerer til  LADY 1024 Tidløs - tommel opp!

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei, Et siste spørsmål. Vi skal ha gipsplater som entreprenør setter opp og sparkler for oss. Kan vi, når dette er gjort male direkte på den fargen som vi vil bruke, eller burde vi male et lag med hvitt som grunning først? Mvh Hilde

02/09/2021 10:27:28

Fargerådgiver svarer:

Hei Hilde, takk for din henvendelse, dette er et spørsmål for våre eksperter på Teknisk Service, du treffer dem på: https://www.edialog24.no/chatvindu4/jotun/index.html

eller 33 45 75 30 alle virkedager mellom 0800 og 1600.

God helg!

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun