Kategorier:
Vinduer : Bomul standard hvit
Garasjeport : RAL 840 hr anthrazitgrau (7016)
Husfargen vår er ASKE 9937 Butinox soft look matt maling. Garasjeporten RAL 840 HR antrasitt grå. Jeg har malt en bod dør i den fargen. Inngangsdør og bod dør nr. 2 ønsker jeg å male. Vil det blir fint å male en "slettdør". Kan jeg kun male ytterbladet og der låsekassa sitter? og ikke inne + karm? Tims mottas. Bruker liten rull, og litt tykkelse på rullen + liten pensel til detaljer. Har kjøpt Jotun Drygolin Ultimat vindu og dør RAL 840 HR. Bod døra som er malt har jeg brukt Butinox Futura dør og vindu maling RAL 840 HR. Trenger også forslag til hvilken maling eller beis + farge vi kan bruke på spileveggen mellom tomannsboligen.
Hei, Kari-Anne hvor mye av karmen du skal male er smak og behag, personlig synes jeg det er fint at alt får samme farge når døren er lukket. Ta en titt på denne filmen her får du flere gode tips for maling av dør :-) https://www.jotun.com/no/no/decorative/exterior/how-to/how-to-paint-door. Til spileveggen ser jeg for meg TREBITT 90029 Naturlig Sølvgrå eller TREBITT 9805 Sløret Sort, spileveggen beiser du med TREBITT Terrassebeis, lykke til :-)
Hei igjen. Takk for tips. Men filmen sier ikke noe om karmen inni, og skal den males på begge sider og hele karmen? Er hvite listet inni huset.
Inne bør karmen og listene være hvit hvis døren er hvit. Hvor du skal starte og stoppe med grått må du vurdere når døren er åpen og lukket jeg synes det er fint når du kun ser hvitt inne og kun ser grått ute.