A.M

Kategorier:

Lister/dører/vinduer : Chi

Tilstøtende rom : .

Møbler/kjøkkenfronter etc. : S6005-G20Y

Tak : Chi

Hei! Vi renoverer ett hus fra 1950 tallet. Ønsker å ha en fargepalett (farger som harmonerer sammen) som jeg kan bruke i ulike rom. Bestilt grågrønt kjøkken fra IKEA, S6005-G20Y. Ser for oss en dus farge i rosa på kjøkkenet.. Har vært veldig glad i ST.Pauls blue, Exhale, antique green, treasure og Balanse. Åpen for nye farger og forslag. Hva slags farger kan passe til kjøkkenet og ellers i huset? Mvh. A.M

2021-10-10 18:19:47

Fargerådgiver svarer:

Hei A.M

Sammen med dine kjøkkenfronter i S6005-G20Y kan du ta en titt på  LADY 12083 Devine eller den lysere  LADY 10290 Soft Touch som er begge lys aprikos toner og fine til kjøkkenfrontene ;) Ønsker du en lys palett kan du se på  LADY 1973 Antikkgrå,  LADY 7555 Soft Mint og  LADY 7163 Minty Breeze som er fine toner i denne paletten sammen med  LADY 7236 Chi.

Klikk deg inn på farge-linken der kan du lese mer om fargene, se bilder og finne mer inspirasjon. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge  LADY Pure Color supermatt eller  LADY Balance matt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker man en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, velger man  LADY Wonderwall som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.

Detaljer i treverk som panelvegg, lister, vindu, dør og karmer males med  LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene matt, silkematt, halvblank og superblank.

Slett tak og taklister maler du med  LADY Perfection som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg. Har du panel tak så er  LADY Supreme Finish eller  LADY Interior Finish et godt valg. :-)

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves.

Jotun garanterer riktig fargegjengivelse kun ved bruk av Jotuns produkter. Vi kaller det Jotun fargetrygghet. Vi ønsker deg lykke til :-)


Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Tusen takk for svar. Jeg skal sjekke ut disse fargene. Hva hvis vi går for Bomull på lister og dører. Vil disse duse fargene være like fine til Bomull eller har du andre forslag (også som går fint til kjøkkenet)?

12/10/2021 20:30:50

Fargerådgiver svarer:

Hei :)  LADY 10290 Soft Touch og  LADY 12083 Devine står også godt til  LADY 1453 Bomull. De lyse blågrønne derimot bør du vurdere før du bestemmer deg, de mister fort litt av sin friskhet inntil den gulaktige hvittonen. Sender du oss link/bilde av gulv og møbler og gjerne en plantegning så kan vi gjerne foreslå en fargepalett til huset ditt :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun