Stina

Kategorier:

Lister/dører/vinduer : Bomull

Tilstøtende rom : Balanse

Møbler/kjøkkenfronter etc. : Ubestemt

Tak : Bomull

Hei! Vi renoverer en åpen stue-kjøkkenløsning. Det er mye vinduer og godt med lys. Trappa er i grå skifer og kommer opp mellom kjøkken og stue. Oppgangen er malt i balanse. Trappa er i grå skifer. Vi tenker fortsettte med Balanse i stuedelen. På kjøkkenet er det grå høyglans fra tidligere, disse vurderer vi å lakke i en annen farge, samt mattere finish. Overskapene blir fjernet og det kommer inn et vindu i midten av de to eksisterende. På den lille veggen hvor det nå er kjøleskap blir det kjølehjørne til venstre (ved vinduet) og to høyskap i stedet for kjøleskapene. Det blir dermed ikke så mye vegg igjen på den siden av kjøkkenet, mest vinduer. Andre siden av kjøkkenet er en vegg med to dører i bomull. Midt på kjøkkenet kommer det en kjøkkenøy. Alle vegger er slette vegger (gips). Så til saken: Vi vurderte først ta hele rommet i balanse, men er i tvil hvordan vi skal gjøre det i kjøkkendelen. Da høyskapene og dekksidene til kjølehjørnet blir ulikt det eksisterende frontene tenker vi bryte dette helt i stedet for å forsøke få det likt, som ikke kommer til å gå 100%. Vi vurderer svart eller en annen mørk tone. Hva anbefaler du som kan passe både til tak (bomull) og balanse. Og er det en annen farge vi kunne brukt på det som blir av vegger for å bryte med balanse? Vi vurderer en anne farge enn resten av stua på den veggen med dører. Dersom vi lakker kjøkkenfrontene kan vi fritt velge NCS-kode. Hva kan du anbefale som passer til enten balanse eller annen farge som blir anbefalt. Kjøkkenet vurderes i en gråfarge, men har også sett på hvit-, grønn-, og svartvarianter. Er i grunn åpen for det meste. (beklager alt rotet på bildene)

2021-10-14 10:14:10

Fargerådgiver svarer:

Hei Stina

Ønsker du å fortsette med  LADY Balance i hele etasjen vil den bli lekker i møte med  LADY 5180 Oslo eller  LADY 5454 Dark Teal på dine kjøkkenfronter. Jeg ser også for meg det kan bli lekkert å kombinere en av disse fargene med   LADY 9938 Dempet Sort eller  LADY 1434 Elegant. Se også på  LADY 20145 Wisdom eller  LADY 20142 Daydream.

Klikk deg inn på farge-linken der kan du lese mer om fargene, se bilder og finne mer inspirasjon. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge  LADY Pure Color supermatt eller  LADY Balance matt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker man en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, velger man  LADY Wonderwall som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.

Detaljer i treverk som panelvegg, lister, vindu, dør og karmer males med  LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene matt, silkematt, halvblank og superblank.

Slett tak og taklister maler du med  LADY Perfection som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg. Har du panel tak så er  LADY Supreme Finish eller  LADY Interior Finish et godt valg. :-)

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves.

Jotun garanterer riktig fargegjengivelse kun ved bruk av Jotuns produkter. Vi kaller det Jotun fargetrygghet. Vi ønsker deg lykke til :-)


Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Svar:

Takk for svar! Likte daydream veldig godt:) vil den gå fint mot bomull i taket hvis vi bruker den på veggen på kjøkkenet? Den vil da møte balanse i et utvendig hjørne, men ser ut til at den går fint til denne:)

14/10/2021 18:34:23

Fargerådgiver svarer:

Hei Stina

 LADY 20142 Daydream som er en dempet tone synes jeg fungerer med  LADY 1453 Bomull i taket ;)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun