Kategorier:
Lister/dører/vinduer : Drivved vegg/lister. Dempet sort halvblank dør
Tilstøtende rom : Drivved og tømmer ved en ovn
Møbler/kjøkkenfronter etc. : Northern mystic kjøkken fronter
Tak : Drivved (ikke beiset enda)
Hei, vi har brannmur som skal males. Forslag til farge? Det er to brannmurer i hytta. Gulvet er hvit oljet furugulv. Veggen er beiset et strøk drivved og dør dempet sort halvblank. Hvilken type maling vil tåle varmen?
Hei Kari- Anne
Ønsker du en lys tone på brannmuren som vil fremheve peisovnen og vedovnen kan vi foreslå du tar en titt på LADY 1376 Frostrøyk som er fin i møte med LADY Pure Nature 9041 Drivved. Ønsker du en mørk tone vil LADY 1434 Elegant eller LADY 1145 Band Stone bli lekkert. Velger du en mørkere tone vil du oppleve vedovnene og peisovnene vil gli mer sømløst med brannmuren. Ta gjerne en prat med våre eksperter på Teknisk Service, for tekniske spørsmål om produkter du kan ringe tlf. + 47 33 45 75 30 eller se www.jotun.no. Lykke til ;)
Hei igjen. Hva med en av fargene til Revive eller kalkmalingen? Forslag på farge? Likte frostrøyk.
Hei Kari-Anne
Ja LADY 1376 Frostrøyk vil gi et lyst og lekkert utrykk ;)
På brannmur anbefaler vi LADY Pure Color eller LADY Wonderwall og ikke LADY Minerals som er til vegger som ikke blir utsatt for slitasje som en brannmur kan bli med sot som man ønsker å vaske bort ;) Ønsker du en helt slett vegg anbefaler jeg en sparkel før du maler med LADY Pure Color eller den mer vaskbare LADY Wonderwall. For tekniske spørsmål ta kontakt med våre eksperter på Teknisk Service, du treffer dem på: https://www.jotun.com/no/no/b2c/how-to/chat/index.aspx eller 33 45 75 30.