Anne Grethe

Kategorier:

Lister/dører/vinduer : Antar klassisk hvit

Tilstøtende rom : Etter anbefaling fra dere

Møbler/kjøkkenfronter etc. : Kjøkkenfronter ncs s4502-y

Tak : Klassisk hvit. Vurderer samme farge som vegg

Har akkurat kjøpt ny leilighet under oppføring. Det er en 2-roms på 55 m2. Leiligheten er sydvendt . Det er åpen stue/kjøkken løsning på ca 25 m2. Kjøkken innredningen har fargekode s4502-y. Alle vegger er klassisk hvit. Skal be om at alle rom blir malt i annen farge. Soverommet skal ha en mørkere farge enn i stua. Ser for meg at entreen skal ha samme farge som stua, selv om det ikke er noe vindu der. Fortsatt litt usikker på om jeg kommer til å ha samme farge på taket og listene, som på veggen i rommene. Det er eikeparkett på gulvene. Skal kjøpe nye møbler til stua, så trenger ikke ta hensyn til farge på møblene.

2022-02-23 13:13:08

Fargerådgiver svarer:

Hei Anne Grethe bilder er ikke så enkelt når det ikke er ferdig, men gulv er en stor flate vi bør kjenne til kan du sende oss link med bilder av gulvet ? 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Svar:

Har tatt bilde av gulvet.

23/02/2022 15:47:35

Fargerådgiver svarer:

Hei Anne Grete, fargen på kjøkkenfrontene er den samme fargen som Jotuns  LADY 1877 Valmuefrø. Dette er en lun og gyllen gråtone som fungerer i møte med en rekke farger. Hvilken du skal velge avhenger i stor grad av hva du trives med. Vi kan foreslå at du vurderer  LADY 8470 Smooth White i kjøkken/stue,  LADY 5249 Linblå i entreen og  LADY 5030 St. Pauls Blue på soverommet :) 

Er dette en kombinasjon du kan trives med? Klikk deg inn på farge- og produkt-linkene der kan du lese mer, se bilder og finne mer inspirasjon. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge  LADY Pure Color supermatt eller  LADY Balance matt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker man en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, velger man  LADY Wonderwall

Detaljer i treverk som panelvegg, lister, vindu, dør og karmer males med  LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.

Slett tak og taklister maler du med  LADY Perfection som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg. Har du panel tak så er  LADY Interior Finish eller  LADY Supreme Finish et godt valg. :-)

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves.

Jotun garanterer riktig fargegjengivelse kun ved bruk av Jotuns produkter. Vi kaller det Jotun fargetrygghet. Vi ønsker deg lykke til :-)



Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun