Kategorier:
- Barnerom
- Soverom
- Bad
- Gang
Hei. Vi holder på med å bygge en arkitekttegnet hytte på en spektakulær tomt i sjøkanten i Lofoten. Veggene er en kombinasjon av osp og gips. Vi lurer på hvilken farge som ville passet å ha på veggene, både de som er mot osp i kjøkken og gang, og på de tre soverommene som er ren gips. Vi har ikke bestemt farve på kjøkkenfronter heller ennå.
Hems og soverom
Hei
Her var det en vanvittig deilig plass å finne roen, drømmer meg helt bort ;) Før vi kan gi fargeforslag til flater som skal males trenger vi en link til ditt gulv, NCS eller en Jotun standard fargekode på dine kjøkkenfronter og en fargekode på dine lister, dører og vinduer. Hører fra deg ;)
Hei Line. Vi har ikke bestemt farge på kjøkkenet ennå. Vil gjerne ha tips på dette også. Dørene er hvite og listene er i osp. Gulvet er Saga Hardwood Færder Rustikk. https://www.fargerike.no/gulv/herdet-tregulv/saga-hardwood-farder-rustik/?gclid=CjwKCAjw9-KTBhBcEiwAr19ig9tx_umGh80LFaBKY5pWDZy8yLbbJrs-n5cnLcwl3VpCYXzKFChiBhoC0FcQAvD_BwE
vinduene er også hvite
Hei
Ønsker du min vurdering på farge til kjøkkenfronter ville jeg valgt LADY 9938 Dempet Sort som vil gi en deilig god kontrast til den lyse tresorten på veggen og gulv. LADY 9938 Dempet Sort vil også ta opp fargen på din peis som da ikke vil bli stående alene i rommet som det eneste sorte elementet ;)
Hva med LADY 5516 Iron Blue på de andre veggene. LADY 8304 Timian , LADY 8302 Laurbær og LADY 12179 Embrace på soverommene ;)
Velg gjerne vår vakreste veggmaling noensinne LADY Pure Color den gir veggen et supermatt, mykt og eksklusivt utseende med en unik fargegjengivelse. Tak anbefaler vi LADY Perfection. Jotun garanterer riktig fargegjengivelse kun ved bruk av Jotuns produkter. Vi kaller det Jotun fargetrygghet. Lykke til :-)
Takk for forslag. Da skal vi prøve noen oppstrøk av disse. Hva tenker du om veggene på badet? Det er et relativt lite bad, 2,5 x 2,5 m, men dobbel takhøyde og takvindu. På gulvet Venice Villa White 60x60 flis. Hvit vask med sorte skap, og dusjdører/garnityr i sort/antrasitt. Samme fliser i gang, vil gjerne ha tips til veggene her også. Der er ytterdør sort og innerdør hvit. Link til fliser: https://modena.no/produkt/venice-villa-white-60x60cm/
Hei
Jeg ser for meg sammen med disse flisene det vil bli lekker med LADY 9938 Dempet Sort på alle vegger ;) Ønsker du en spennende kontrast vil LADY 9938 Dempet Sort i taket sammen med LADY 7637 Exhale, LADY 6378 Iconic eller en hvittone samme som hvittone i flisen bli lekkert ;)
LADY Aqua gir badet vakre, silkematte vegger, og er den eneste våtromsmalingen på markedet med silkematt glans – uavhengig av vinkel. Malingen kan blandes i alle farger, slik at du kan skape akkurat den stil og atmosfære du ønsker på baderommet. Jotun garanterer riktig fargegjengivelse kun ved bruk av Jotuns produkter. Vi kaller det Jotun fargetrygghet.
Før du går løs på malearbeidet, må du huske at våtrom krever malingssystemer med helt egne egenskaper. LADY Aqua inngår som en del at Jotuns godkjente våtromssystem, og er den eneste SINTEF Byggforsk godkjente våtromssystemet på markedet.
LADY Aqua kan brukes på vegger og tak, den er fuktbestandig og hindrer fukt å trenge inn i underlaget. Malingen har dekkgaranti, inneholder soppdrepende midler, og er enkel å vedlikeholde og vaske. Systemet er så vanntett, at det også er godkjent for dusjsonen. Jotuns Våtromssystem er enkelt å bruke, men det er viktig å følge systemet for at malingen skal bli fuktbestandig. Ta gjerne en prat med Teknisk Service hvis du føler deg usikker :-) https://www.jotun.com/no/no/b2c/how-to/chat/index.aspx eller 33 45 75 30.