Forslag til farge på hytte og anneks

Kategorier:

- Terrasse

- Hytte

Hei, hytta vår er rød, Røros, med grønne karmer. Vi ønsker oss en annen farge. Litt ideløse, men vurderer mørk slik en nabohytte er- men er åpen for alt. Den ligger ca 200 m fra sjøen på sørlandet, og vegetasjonen rundt består av svaberg, lyng, blåbærbusker, furu og noe grantrær. Vi kjøpte hytta for 2 år siden og vil gjerne mødernisere en litt, legger også ved et bilde fra innsiden av annekset og et fra stua i hytta, så dere kan se stilen vår..

2022-05-17 14:01:25

Kommentar

Flere bilder

17/05/2022 14:02:54

Fargerådgiver svarer:

Hei

Ønsker du et mørkt utrykk på hytten kan du ta en titt på  JOTUN 9938 Dempet Sort sammen med  JOTUN 1434 Labrador eller den lysere  JOTUN 1462 Grå Skifer på dine detaljer. Ta også en titt på  JOTUN 7658 Københavnsgrønn en rålekker nesten sort grønnfarge sammen med  JOTUN 1016 Blek Sand på dine detaljer ;)

Maler du huset med  DRYGOLIN Nordic Extreme, vår suverent beste maling noensinne, får huset en overlegen beskyttelse – tåler mest, og ekstrem farge- og glansholdbarhet som holder lengst. Malingen har oljeglans 50 som gir et vakkert, nymalt utseende. Malingen er også vannavvisende – regnsikker ned til 1 time, og selvrensende. Årets malingsnyhet  DRYGOLIN Color Expert, har et vakkert, avdempet, silkematt utseende, er spesielt effektiv mot svertesopp og alger, selvrensende og gir ekstrem fargeholdbarhet. Malingen er svanemerket.

Vindu, dør, detaljer maler du  DRYGOLIN Nordic Extreme vindu og dørKlikk deg inn på produktlinken, der kan du lese mer om hvert enkelt produkt.

Jotuns farger er utviklet spesielt for Jotuns produkter. Alle Jotun-produkter har en unik fargeresept for at ferdigblandet farge skal være korrekt. Jotun garanterer derfor kun riktig fargegjengivelse ved bruk av Jotuns produkter. Følg oss gjerne på https://www.instagram.com/jotun_uteinspirasjon/ for nyttige tips og inspirasjon.

Vi ønsker deg lykke til :-)


Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Svar:

Tusen takk!! Tror du kjønenhsbnergrønn vil passe fint til omgivelsene med blåbærbusker, lyng, bjørketrær, furutrær og sjøen i bakgrunn?

18/05/2022 22:27:39

Fargerådgiver svarer:

Hei

Jeg ser for meg den mørke grønne vil gi et flott samspill med fargene i dine omgivelser. Det er en farge det er verdt å kjøpe en  JOTUN Fargeprøve Eksteriør i mine øyne ;)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun