Kategorier:
- Annet
Lister/dører/vinduer : 1453 Bomull
Hei! Jeg skal male en gammel furutrapp (3. etasjer). Den ligger i åpent landskap, med entre, stue og kjøkken i synsfeltet. Alle vegger i disse rommene vil bli malt i 1140 Sand. Kjøkkeninnredningen vil bli sort med hvit marmor benkeplate. Gulvet er et litt eldre 3-stavs eikegulv i alle rom (se bilde). Jeg er veldig i tvil om jeg skal male trappen hvit (Bomull) eller om jeg skal velge en mørkere farge? Marrakesh? Vintage brown? Olivengrønn? Møblene mine er relativt mørke - bl.a. sort eik spisestue med stoler i cognacfarget skinn, en mørk grå og en mørk grønn sofa, en plass-snekret bokhylle i valnøtt, en olivengrønn Montana-skjenk og sisaltepper på gulvet. Jeg har også vurdert sisalteppe i trappen, og bare male vangene. Bør de i så fall være hvite eller skal jeg driste meg til å ha trappen samme farge som veggen (Sand)? NB: Bildene er fra prospektet til huset jeg har kjøpt. Veggene skal males i 1140 Sand og møblene på bildet er ikke mine - men dere ser fargen på gulvet om ikke annet. Det skal ikke byttes ut. Kjøkkenet er i eik på bildene, men det skal byttes ut med et sort, med hvit marmor benkeplate. Tusen takk for hjelpen :-) Hilsen Monica
Hei Monica :) Takk for bilder. Jeg er litt redd for at LADY 1623 Marrakesh og LADY 12119 Vintage Brown kan bli litt for røde i tonen i møte med parketten din, men de er nydelige til LADY 1140 Sand. Ta en titt på LADY 10965 Hipster Brown, LADY 1145 Band Stone eller LADY 1233 Mohair som ikke er så rødlige men er varme.
Klikk deg inn på farge-linken der kan du lese mer om fargetonen, se bilder og finne mer inspirasjon og anbefalte hvittoner. Du finner også nyttig informasjon om riktig produkt til flatene du skal male. Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves.
Jotun garanterer riktig fargegjengivelse kun ved bruk av Jotuns produkter. Vi kaller det Jotun fargetrygghet. Vi ønsker deg lykke til :-)