Kategorier:
- Stue
- Kjøkken
Hei! Vi har kjøpt hus og skal pusse opp. Vi har sett på gentle whisper i stue og på kjøkken. Vi skal rive ned vegg mellom stue og kjøkken slik at det blir åpen løsning (veggen bak sofaen på bildene og ved det lille kjøkkenbordet skal altså vekk). Vi skal også male kjøkkenfronter. Her ønsker vi en grønnfarge (ikke mot turkis) som ikke er for mørk, men heller ikke for blek. Har sett på laurbær, men vil denne passe til gentle whisper? Og hvilken hvitfarge vil dere anbefale på lister etc? Vi har ikke overtatt enda så vi har ikke fått prøvemalt, tar gjerne i mot tips om andre farger som eventuelt kunne passet i stue og på kjøkken. Vi skal ha Green harmony, Raw canvas og thoughtful i andre rom (ikke tilstøtende), og ønsker at fargepaletten henger sammen.
Hei
Gratulere som huseiere ;) LADY 12182 Gentle Whisper er anbefalt sammen med en ren hvittone som LADY 9918 Klassisk Hvit. Den vil også fungere med LADY 1624 Letthet som er en fin hvittone, litt mykere også til de andre fargene i paletten din ;) LADY 8302 Laurbær vil gi et spennende utrykk til LADY 12182 Gentle Whisper, som kan vippe litt mer rosa, men ut fra fargepaletten din i tilstøtende rom vil de to fargen spille godt på lag med de andre.
Klikk deg inn på farge-linken der kan du lese mer om fargene, se bilder og finne mer inspirasjon. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt eller LADY Balance matt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
Ønsker man en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, velger man LADY Wonderwall som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
Detaljer i treverk som panelvegg, lister, vindu, dør og karmer males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slett tak og taklister maler du med LADY Perfection som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg. Har du panel tak så er LADY Supreme Finish eller LADY Interior Finish et godt valg. :-)
Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves.
Jotun garanterer riktig fargegjengivelse kun ved bruk av Jotuns produkter. Vi kaller det Jotun fargetrygghet. Vi ønsker deg lykke til og fortsatt god sommer ;)
Hei igjen! Vi er i gang med prøvemaling, men synes alle beigefargene vi prøver oss på blir veldig lilla. Vi ønsker en lun farge, men ikke at den skal vippe mot lilla. Den må passe med Lauær og klassisk hvit. På veggen har vi malt Marrakesh, gentle whisper, present, macchiato og space. Ønsker noe som har litt farge (ikke for lyst), men heller ikke for mørkt. Macchiato (øverst til høyre) er vel den vi liker best i forhold til mørk/lys, men den ble også litt lilla. Hjelp hjelp :D
Hei Fredrikke
Sammen med den gylne grønne LADY 8302 Laurbær, den rene hvittonen LADY 9918 Klassisk Hvit vil de gylne LADY 0486 Silke eller LADY 1931 Kokos bli fine lyse toner. LADY 1016 Blek Sand eller LADY 10679 Washed Linen som litt mer dempede toner eller de mørkere LADY 1233 Mohair, LADY 11130 Shade eller LADY 1434 Elegant bli fine, dersom du ønske en større kontrast. Hva med LADY 8302 Laurbær på kjøkkenfrontene og en mørkere grønntone som LADY 8469 Green Leaf LADY 7613 Northern Mystic på veggene ?