Kategorier:
- Annet
Lister/dører/vinduer : Vi har klassisk hvite vinduer, dører og lister innvendig.
Hei, Vi har tenkt å male huset vårt solgult og ønsker tips til farge på lister og ytterdør. Vi har klassisk hvite vinduer. På ytterdør tenkte vi en grønnfarge - medium mot mørk grønn, evt kan vi gå for en blåfarge. Taket vårt skal etterhvert skiftest til et tegltak - (teglrød). Kan dere hjelpe oss med gode fargekombinasjoner? Vi er veldig glade i fargen solgul, men kan gå for en litt «gulere» farge dersom det vil bli finere mot et typisk tegltak.
Hei Ragnhild
Vi hjelper deg gjerne, men kan du sende oss bilder slik at vi får et inntrykk av huset, farge på tak-stein og omgivelser. Vi trenger også en NCS fargekode eller en Jotun standard kode på gultonen. Når jeg slår opp Solgul får jeg over 20 treff på dette fargenavnet. Hører fra deg ;)
Hei, Koden på solgul er 0916 (1037-Y09R). Vi har ingen relevante bilder å sende per i dag, då vi skal begynne på oppussing/utbygging av huset no i høst. Omgivelsene er landlige, vi har jorder både på sidene og bak huset. Vi skal ha en nostaligisk stil med krysspostvinduer og hvite rekkverk i «sveitserstil». (Rekkverk bør muligens ha samme farge som lister). Mvh Ragnhild Det første vi skal er å bestille nye inngangsdører samt male huskledning.
Hei Ragnhild
Solgul er en fin glad gulltone, men du må selv vurdere ned opp mot ditt tak. Ta også en titt på JOTUN 1124 Skagengul som er litt mer dempet og varm i undertone, men fortsatt en glad gul tone i mine øyne. Den er lekker sammen med den lysere JOTUN 12136 Gentle Yellow på vinduer og JOTUN 8413 Herregårdsgrønn til ytterdøren ;) Både JOTUN 1124 Skagengul og Solgul er også lekker sammen med den mørke gylne grønne JOTUN 0745 Grønn Umbra til ytterdøren. Ønsker du en lysere tone som staffasjen sammen med Solgul vil JOTUN 1108 Fyn bli fin sammen med JOTUN 8413 Herregårdsgrønn på døren.
Maler du huset med DRYGOLIN Nordic Extreme, vår suverent beste maling noensinne, får huset en overlegen beskyttelse – tåler mest, og ekstrem farge- og glansholdbarhet som holder lengst. Malingen har oljeglans 50 som gir et vakkert, nymalt utseende. Malingen er også vannavvisende – regnsikker ned til 1 time, og selvrensende. Årets malingsnyhet DRYGOLIN Color Expert, har et vakkert, avdempet, silkematt utseende, er spesielt effektiv mot svertesopp og alger, selvrensende og gir ekstrem fargeholdbarhet. Malingen er svanemerket.
Vindu, dør, detaljer maler du med DRYGOLIN Nordic Extreme vindu og dør Klikk deg inn på produktlinken, der kan du lese mer om hvert enkelt produkt.
Jotuns farger er utviklet spesielt for Jotuns produkter. Alle Jotun-produkter har en unik fargeresept for at ferdigblandet farge skal være korrekt. Jotun garanterer derfor kun riktig fargegjengivelse ved bruk av Jotuns produkter. Følg oss gjerne på https://www.instagram.com/jotun_uteinspirasjon/ for nyttige tips og inspirasjon.
Vi ønsker deg lykke til og fortsatt god sommer ;)