Kategorier:
- Stue
- Soverom
- Kjøkken
- Gang
Lister/dører/vinduer : Bomull
Hei, Vi har nettopp tatt over en tomannsbolig der alle rom og kjøkkeninnredning på males. Jeg "frykter" tak og lister er i bomull, og ønsker ikke å male dette dersom vi ikke må. Har laget meg en fargepalett med følgende farger: Dempet sort (på kjøkkeninnredning) Silke (i stua og på kjøkkenveggen) Adventure (I entrén) Timian (på gjesterom) Muskatnøtt (hovedsoverom). Mitt spørsmål er om disse fargene vil passe hverandre, og til bomull som er i tak og på lister? Er det mulig og eventuelt få alternativer til fargene jeg har nevnt, som vil kunne passe med hverandre og til bomull?
Hei Fanny :) LADY 0486 Silke ville jeg ikke brukt til LADY 1453 Bomull. Disse er såpass like i tonen, så da ville jeg fortsatt med LADY 1453 Bomull. LADY 11175 Adventure, LADY 8304 Timian, LADY 1929 Muskatnøtt og LADY 9938 Dempet Sort fungerer fint til LADY 1453 Bomull.
Det er en mengde farger som passer til LADY 1453 Bomull. Her må du nesten si noen ord om hva du liker og hvor mørkt/lyst du ønsker deg slik at jeg lettere kan hjelpe deg.
Klikk deg inn på farge-linken der kan du lese mer om fargetonen, se bilder og finne mer inspirasjon og anbefalte hvittoner. Du finner også nyttig informasjon om riktig produkt til flatene du skal male. Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves.
Jotun garanterer riktig fargegjengivelse kun ved bruk av Jotuns produkter. Vi kaller det Jotun fargetrygghet. Vi ønsker deg lykke til :-)
Tusen takk for svar! Jeg ønsker at vegger i stue og kjøkken (åpen løsning) skal være lyse og lune. Ønsker en koselig atmosfære. Sofaen vi har er grå-grønn (se bilde). Har også en TV benk i tre, der frontene matcher fargen på sofaen. Lys grå-grønn er dermed hovedfargen på møblene i stua. På sikt ønsker jeg en lys eike-spilevegg i stua der TV’n henger. (Der den grå veggen er, på bildet av stua). Har også alltid ønsker meg sort kjøkken. Hovedsoverom ønsker jeg mørkere, lunt og koselig. Ser for meg sorte detaljer på lamper og nattbord. Gjesterommet/kontoret i samme stil som hovedsoverommet men med annen farge på veggene. Også gjerne mørkere enn farge i stua/kjøkken. I gangen er det grå fliser på gulvet. Ønsker derfor å varme opp dette rommet med en litt fresh men behagelig farge på veggen. Soverommene og gang er tilstøtende rom til stue/kjøkken. Stikkord til hva jeg liker av farger er «natur», «skandinavisk», «lunt» og «beroligende» . Ikke for femi da samboer naturligvis også skal føle seg hjemme. Rød tråd er veldig viktig for meg, og at alle farger i boligen passer i samme fargepalett. Legger også ved bilder av leiligheten med rommene som skal males.
Hei igjen :)
Jeg er enig med deg å ta i bruk en kontrast til de kjølige grå flisene i gangen. De tradisjonelle beige toner med lite rødt i seg blir ofte grønne i møte med kjølige grå toner. De kjølige tonene blir mer blå i tonen.
Det vil bli lekkert til de grå flisene i entreen med tidligere nevnt LADY 11175 Adventure. Skulle den bli for dyp i tonen har vi LADY 12083 Devine som er ton-i-ton. Lekre å kombinere.
Ta også en titt på LADY 2024 Senses eller LADY 20046 Savanna Sunset som er litt mer rødlige. Disse er en spennende kontrast til både grønt og grått, kunne disse også være lekre til dine grågrønne møbler i stuen? En rød tråd fra entreen ;)
Jeg vil også nevne LADY 12075 Soothing Beige som er lekker til den dypere LADY 12076 Modern Beige og/ eller tidligere nevnt LADY 1929 Muskatnøtt .En blåtone jeg må nevne er LADY 5504 Coastal Blue som er tøff i denne fargepaletten, hva med denne på soveværelset?
Klikk deg inn på farge-linkene der kan du lese mer om fargene, se bilder og finne mer inspirasjon. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt eller LADY Balance matt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
Ønsker man en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, velger man LADY Wonderwall
Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer, panelvegg og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slett tak og taklister maler du med LADY Perfection som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.
Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves.
Jotun garanterer riktig fargegjengivelse kun ved bruk av Jotuns produkter. Vi kaller det Jotun fargetrygghet. Vi ønsker deg lykke til :-)