Male (ikke beise) ny hytte.

Kategorier:

- Hytte

Dører/vinduer/garasjeport :

Grunnmur og tak :

Hei Jotun, Vi har et dilemma! Vi bygger ny hytte og synes det er vakkert med brungrå beis hvor man ser trestrukturen og vindu i dempet sort. Samtidig seirer fornuften og vi MÅ gå for maling siden det har lengst holdbarhet. Hvilken farge vil dere anbefale til vinduene som vi har bestilt i dempet sort? Hytta ligger i bjørkeskog med mørke fjell i bakgrunnen. Hilsen Jenny m/familie

2022-08-24 21:06:36

Fargerådgiver svarer:

Hei Jenny

Vi hjelper deg gjerne, men kan du sende oss bilder slik at vi får et inntrykk av hytta, farge på tak-stein og omgivelser. Om du også kan si noen ord om hva du liker og hvor lyst/mørkt vil det være til stor hjelp :-)



Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Svar:

Hei Jotun, Det blir sort takpapp/shingel og vindu i dempet sort. Det blir videre bygd takutstikk på en halv meter (altså ingen «funkishytte»). Jeg kunne tenke meg å male hele hytta i dempet sort, mens min samboer mener det blir alt for mørkt. Vi er egentlig ganske åpen for forslag. Hilsen Jenny

29/08/2022 20:37:46

Fargerådgiver svarer:

Hei Jenny

Sammen med  JOTUN 9938 Dempet Sort på dine vinduer ser jeg for meg det vil bli lekkert å beise hytta i  TREBITT 9061 Jernvitrol eller den mørkere  TREBITT 90033 Funkissort. Velger du en mørk tone på beisen vil det gi et litt mykere utrykk  enn  JOTUN 9938 Dempet Sort i dekkende maling som kan bli litt "hardt" mot dine omgivelser i mine øyne. Ønsker du en mørk farge i dekkende maling ser jeg for meg det kommer til å bli rålekkert med  JOTUN 7658 Københavnsgrønn ;)

Vi anbefaler  TREBITT Oljebeis,  DRYGOLIN Nordic Extreme eller  DRYGOLIN Color Expert for et mattere utrykk.

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk