Fjellhytte malt panel, Midt-Sverige

Kategorier:

- Stue

- Soverom

- Gang

Lister/dører/vinduer : Gjerne hvit

Vi har kjøpt et lite krypinn (40 m2) på Storlien i Sverige (fjellet). Det er ingen tradisjonell hytte, men enheter som ligger i rekke som før ble leid ut av høyfjellshotellet. Integrert stue/kjøkken 15-20 m2 med Ikea eik kjøkkeninnredning langs den ene veggen (fra 2005), malt panel og gylden eikeparkett. Det er en svart frittstående peisovn i det ene hjørnet som vi ønsker å beholde. To vinduer i «husmorvindustørrelse» slipper inn greit med lys. Eneste møbel som er sikkert så langt er et gammelt spisebord i «flammemalt bjørk». Vi ønsker ei lun, men ikke for mørk stue. Har dere forslag om fargepalett? Det er også to små soverom og en gang i inngangspartiet.

2022-09-10 08:45:40

Fargerådgiver svarer:

Hei Anita

 Hva med  LADY 1288 Granskygge på vegger og tak sammen med  LADY 1624 Letthet på vinduer og dører ? Du kan også velge å male dørene i samme farge som veggene for en sømløs overgang. Sammen  med  LADY 1288 Granskygge kan du ta en titt på  LADY 10679 Washed Linen til gangen,  LADY 8469 Green Leaf på det ene soverommet og  LADY 10385 Belgian Brown på hovedsoverommet. En deilig og lun tone;)

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem.

Klikk deg inn på farge-linken der kan du lese mer om fargetonen, se bilder og finne mer inspirasjon til gode kombinasjoner og anbefalte hvittoner. Du finner også nyttig informasjon om riktig produkt til flatene du skal male. Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves.


Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk