Dekorfarge på huset

Kategorier:

- Annet

Hei. Vi skal male huset i dempet sort og ønsker å bruker beis av fargen honning på terrassene og rekkverket rundt huset. Selve vinduene er i sort. Har du forslag til hvilke farger som kan passe til dekor rundt vinduene og på ytterdør? Vi synes hvit blir litt for hardt til dempet sort.

2022-09-19 22:05:27

Fargerådgiver svarer:

Hei Ida, jeg trenger bilder av ditt hus for å få et inntrykk av stilen. Har du et hus hvor det er naturlig å markere lister rundt vinduer eller blir det kanskje like tøft å velge  JOTUN 9938 Dempet Sort på alt slik at det er 9053 Honning som blir markert :-) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk

Kommentar

Slik ser huset ut. Som du ser så er vi i gang med malingen. Terrasse og rekkverk med spiler blir nytt til våren.

21/09/2022 09:28:38

Fargerådgiver svarer:

Takk for bildene :) Etter å ha sett disse holder jeg fremdeles en knapp på å markere vinduer i  JOTUN 9938 Dempet Sort. Hva med å markere ytterdøren i  JOTUN 8413 Herregårdsgrønn, lekkert til  JOTUN 9938 Dempet Sort og til 9053 Honning :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk