Kategorier:
- Hytte
Hei Hytte, anneks og bod på fjellet med mørk svart/brun beis og hvit malte vinduer / sprosser trenger ny farve på ytterdører og eventuelt deler av vindski. Jeg har sett hytter med en rødlig mild høstgul farve som toner litt mot skitten oransje. En oransjefarve på ytterdøren som passet med detaljene av sandfarve. Kan dere være behjelpelig? Vennlig hilsen Tove Lise
Hei Tove
Vi hjelper deg gjerne, men kan du sende oss bilder slik at vi får et inntrykk av hytta, farge på tak-stein og omgivelser. Hører fra deg ;)
Hei Her har jeg lastet opp bilder av hytta og anneks / bod / vannhus. Den ene boddøren forsøkte jeg med høstgul. I tillegg har jeg lastet opp ett bilde vi tok fra bilen av en gård i Østerdalen som hadde denne varme oransje fargen jeg beskrev i starten. Men jeg vet jo ikke om det passer på hytta vår. Vi er åpen for alle muligheter. Takknemlig for tips. Vennlig hilsen Tove Lise
PS: Det er grå shingel på taket på hovedhytta og det blir gress / torvtak på de andre små byggene.
Hovdebrun er fargen på ytterkledning (villmarkspanel).
Hei Tove Lise
Jeg synes den mørke hytta ble rålekker i møte med JOTUN 1223 Høststemning så tommel opp fra meg ;) Ønsker du en varm okergul tone som er litt klarere enn JOTUN 1223 Høststemning kan du ta en titt på 0371 Septembergul. Lykke til og fortsatt god mandag ;)
DRYGOLIN Nordic Extreme vindu og dør
Vår suverent beste til vindu og dør
Tusen takk! Vennlig hilsen Tove Lise