Kategorier:
- Stue
Hei :) Jeg har cognacfarget sofa (Landskrona skinnsofa fra Ikea) og lurer på hvilken veggfarge som passer til den. Jeg har mye naturfarger på møbler og interiør i stua, som er litt liten. Stilen min er minimalistisk og jeg er veldig glad i alle naturmaterialer. Jeg ønsker ikke en farge som gjør at sofaen fremstår som mer oransje enn den er. Hilsen Kristin :)
Hei Kristin :) vi hjelper deg gjerne, men vi trenger bilder slik at vi får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Uten bilder blir det dessverre vanskelig å gjøre en faglig god vurdering. Bildene blir ikke publisert, det er bare du og jeg som ser dem. Hvis du kan si noen ord om farger du liker eller ikke liker er det supert. Hører fra deg :)
Jeg forstår. Legger ved bilder. Det er ikke ferdig oppussa så lampeledninger henger på halvåtte 😆 Jeg er veldig glad i jordtoner eller farger iblandet en anelse sort. Sommersne synes jeg er helt nydelig! Den har samme farge som sparkel og ingenting er så vakkert som tørket sparkel. Jeg er veldig glad i pudder/sand-rosa, som Blushing Peach og Devine. Jeg hadde Pale Linden i min forrige stue, og det var fint mot sofaen, men jeg tror jeg ønsker noe annet nå. Welcoming Red eller Warm Blush tror jeg på i gangen min. Man går gjennom gangen før man kommer til allrommet (kjøkken og stue). Håper dette gav litt mer innblikk så dere lettere kan gi meg råd til stueveggene (og taket?). Hilsen Kristin.
Hei :) Takk for bilder av en sjarmerende stue. Du nevner LADY 12083 Devine som i mine øyne er vakker til LADY 1928 Sommersne og vakker til din salong. Jeg vil da foreslå LADY 12120 Desert Pink som er ton-i-ton med LADY 12083 Devine i gangen. Jeg er litt redd for at LADY 20047 Blushing Peach vil bli for rødlig i møte med din sofa, men dette beror også på ditt lysforhold. Til denne ville jeg kombinert LADY 20046 Savanna Sunset eller LADY 20120 Organic Red i gangen.
Klikk deg inn på farge-linken der kan du lese mer om fargene, se bilder og finne mer inspirasjon. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.