Vaskerom og en vegg stue/kjøkken

Kategorier:

- Stue

- Kjøkken

- Annet

Lister/dører/vinduer : Askesorte dører, ikke vindu i rommet, skigardsgrå (brungråbeige) panel i tak og kjøkkeninredning i en mørk gråfarge, ligner på Jotuns elegant, hvitaktig laminat benkeplate. Gulvet er betonglookaktige fliser.

Hei, Jeg lurer på hvilken farge eller eventuelt hvilke farger som kan passe på et vaskerom uten vindu med kjøkkeninnredningen voxtorp med fargekode S7500. Det er vel aske hos jotun. Hadde det passet med demring på noen vegger og klassisk hvit eller en annen lysere farge, eller er demring lys nok i seg selv? Jeg tenkte kanskje demring på den langveggen der kjøkkeninnredningen skal være og en lysere farge ellers. En av de andre veggene (langvegg) har en dør som er malt i askesort. Ellers i fjellhytta er det skigarsgrå panel, vegger og tak, noen vegger malt i askesort/aske , askesorte dører, antrasitt vinduer (ikke listene rundt). Kjøkkeninnredningen er i dempet sort. Lyse (beige) fliser på to bad på veggene. Skiferaktige fliser entre og et bad. Mørkebrune gulvfliser på et annet bad. Et lite spørsmål til: Vi har tenkt å bryte opp litt fra panelen som dominerer i hele hytta på to etasjer og 155 m2 med en stor vegg der kjøkkeninnredningen skal være og en av veggene i entreen rett før man kommer inn i stua/kjøkkenet på hytta (3,7 m under taket på det høyeste). Tenker du at aske eller askesort vil passe som farge? Kjøkkeninnredningen er i dempet sort. Peisen på den andre siden av rommet er malt i askesort og har skifer som bakgrunn helt opp til taket.

2022-12-07 13:07:16

Kommentar

Den ene store veggen bak kjøkkeninnredningen og i gangen vil bestå av plater som skal males.

07/12/2022 13:10:43

Fargerådgiver svarer:

Hei Camilla :) Du nevner Skigard i beis så jeg antar dette er fra Scanox nr15? Denne har jeg ikke fysisk prøve på og uten bilder er det vanskelig for meg å ta stilling til denne. Vi trenger bilder slik at vi får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og dine møbler. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Uten bilder blir det dessverre vanskelig å gjøre en faglig god vurdering. Bildene blir ikke publisert, det er bare du og jeg som ser dem. Vi snakkes!

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei igjen, Takk for svar. Hytta er under oppføring og snekkerne setter opp panel nå, men vi skal ikke på hytta før i januar. Vi har tenkt å bytte ut panel med malte plater bak kjøkkeninnredningen i stuen og hele vaskerommet + boder. Jeg har lagt ved et bilde der du kanskje får inntrykket av fargen på panelet. Mvh,Camilla

08/12/2022 16:00:30

Kommentar

Peisen er malt i askesort og bak er det en blanding av skifer og panel. Skifer foran peisen.

08/12/2022 16:04:00

Fargerådgiver svarer:

Hei :) Det stemmer at dine fronter er hva vi kaller  LADY 9937 Aske og at  LADY 1269 Demring og  LADY 9918 Klassisk Hvit er anbefalte kombinasjoner. Det er vanskelig for meg å si da dette er individuelt om  LADY 1269 Demring vil bli for mørk, vi har den lysere  LADY 9915 Morgendis som en god kandidat. Hva med  LADY 9915 Morgendis på alle vegger da jeg oppfatter vaskerommet som mindre og fronter kan være er kontrast i seg selv?

 JOTUN 9920 Askesort i møte med  LADY 9938 Dempet Sort er ton-i-ton så det er en fin kombinasjon, men om det vil bli ett bakgrunnsteppe til frontene er disse såpass like så i mine øyne vil  det ikke bli heldig. Jeg ser du har relativt varmt gulv, hva med å bryte med varmere toner som  LADY 11175 Adventure,  LADY 8302 Laurbær,  LADY 8252 Green Harmony for å nevne noen. Kan dette passe til dine møbler? De lyse kjølige gråtoner vil lett vippe over til blålilla tone, spesielt i møte med ditt parkettgulv. 

Klikk deg inn på farge-linken der kan du lese mer om fargene, se bilder og finne mer inspirasjon. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker man en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, velger man LADY Wonderwall som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slett tak og taklister maler du med LADY Perfection som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.
Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves.
Jotuns farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Du kan derfor være trygg på at fargen du har valgt er fargen du får, når du velger Jotuns farger og produkter. Lykke til!
 


Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk

Kommentar

Tusen takk for svar:-)

13/12/2022 10:55:05

Kommentar

Det eneste jeg er litt rett for er at vaskerommet blir litt kjølig med morgendis? Det står at det er en kjølig gråtone. Kan det være en hvitfarge som ikke er helt hvit som kan passe bedre? Mild for eksempel eller sand (blek sand)? Adventure til veggen i stua høres spennende ut, sofaen (som er ganske stor) er i konjakkfarget hud, så det burde jo bli bra, men vil fargen oppleves som oransje, eller være som en lun og varm naturfarge? I entreen er det kanskje greit å bruke askesort, eller tenkte du adventure her også? Mvh, Camilla

13/12/2022 11:06:15

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen :) Helt riktig at  LADY 1269 Demring og  LADY 9915 Morgendis er relativt kjølige. Da  LADY 9937 Aske er såpass dyp i gråtonen vil det fungere med en varmere tone. Det er vanskelig å gi ett godt fargeråd uten bilder eller link på ditt vaskeromsgulv men når det er sagt vil  LADY 12083 Devine bli lekkert i møte med  LADY 9937 Aske, denne går også ton-i-ton med  LADY 11175 Adventure.  LADY 1376 Frostrøyk er også ett alternativ. 

Da du er litt redd for at  LADY 11175 Adventure vil bli for klar vil jeg også nevne  LADY 20120 Organic Red som en god kandidat :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun