Kategorier:
- Enebolig
- Mur
Har kjøpt et hus fra 70 tallet. Det er hvitt , og den fargen kler huset. kunne tenkt meg en annen farge men er usikker på hvilke farger som kler huset. Ønsker ikke grått eller sort, men kanskje lys gult, rødt eller en mild grønnfarge. Eller er det best å beholde den opprinnelige fargen ?
Hei Sandra :) Gratulerer med bolig! Jeg gir deg medhold i at din bolig kler å være hvit. I mine øyne ser den ut til å være litt for hvit så hva med å tone ned litt? Det vil derfor bli mykere for øyet til sommeren og til vegetasjonen. Ta en titt på JOTUN 1105 Villahvit eller LADY 1376 Frostrøyk. Jeg ville valgt den samme hvite tonen på vinduer også.
Hva med å markere inngangspartiet slik at det blir en varm velkomst? Ta en titt på JOTUN 8413 Herregårdsgrønn eller den litt lysere JOTUN 7653 Stockholmsgrønn som en kontrast.
Maler du huset med DRYGOLIN Nordic Extreme, vår suverent beste maling noensinne, får huset en overlegen beskyttelse – tåler mest, og ekstrem farge- og glansholdbarhet som holder lengst. Malingen har oljeglans 50 som gir et vakkert, nymalt utseende. Malingen er også vannavvisende – regnsikker ned til 1 time, og selvrensende. Årets malingsnyhet DRYGOLIN Color Expert, har et vakkert, avdempet, silkematt utseende, er spesielt effektiv mot svertesopp og alger, selvrensende og gir ekstrem fargeholdbarhet. Malingen er svanemerket.
DRYGOLIN Nordic Extreme – holder lengst!
DRYGOLIN Nordic Extreme vindu og dør
Vår suverent beste til vindu og dør
Tusen takk , nyttig ! 😊