Kategorier:
- Stue
- Soverom
Lister/dører/vinduer : Bomull
Hei Skal male Loftstua og vårt soverom. Jeg har Granskygge i hele 1etg, ene stua i contemporary white og en vegg i trappoppgangen i Hipster Brown. Disse etg. ses ikke samtidig, men ønsker jo at det "passer litt sammen". Loftstua har ingen vinduer, er mer som en stor loftsgang egentlig. Lyst på beige. Har sett på Present som jeg liker og soothing beige. (Vil bare at det ikke skal bli så grått) Hva tror du? Andre ideer tar gjerne imot. Må male taket også på soverommet, slette vegger og tak. Ikke lyst på hvitt i taket. Taket i loftstua er bomull. Lister males lik som veggene. Gulvet er i en slags beige eik laminat.
Har også sett på kombinasjonene: Contamporary White og Present Gentle whisper og Present. Kanskje en av de lyse på loftstua, present på soverom, da med samme farge som på loftsstue i taket? Vedlegger bilde av gulvet. Liker nok disse bedre tror jeg. Så hva tror du?
Hei igjen Jeanette, mulig det er fargen på veggen bak som lurer meg litt, men LADY 12182 Gentle Whisper ser veldig rosa ut og da frykter jeg også at LADY 12180 Present kan bli litt rødlig.
Hva med LADY 1876 Hvit Te i stuen og LADY 10683 Cashmere, LADY 12125 Impression eller LADY 12120 Desert Pink på soverommet :-) De er i mine øyne lekre sammen med LADY 1288 Granskygge, LADY 12123 Contemporary White og LADY 10965 Hipster Brown. Jeg trenger bilder av stuen for å kunne mene noe om takfarge, men på et soverom er det lunt og lekkert med vegger og tak i samme farge :-)
Takk for svar. Hvit te var nydelig- det er absolutt en kandidat😃 impression var også en meget interessant farge. Må prøvemale disse. Finnes det flere mørkere brunbeige farger som kan gå til Hvit te? Så får jeg sett på dem også evt. Gutterommet her i huset er malt i fargen sand. Han skal nå ha en blåfarge på ene veggen. Hvilken blåfarge kan stå best til sand? En mellomblå, litt støvete en. Ønsker ikke for mørk. Takk!
F.eks. Almond Beige??
Hei igjen, så hyggelig at LADY 1876 Hvit Te falt i smak :-) Den kan gjerne kombineres med LADY 10966 Almond Beige, LADY 10965 Hipster Brown eller LADY 10964 Smoked Oak. Se også på LADY 1233 Mohair, den gråere LADY 1352 Form, LADY 11130 Shade og LADY 12181 Soft Comfort, alle er fine sammen med LADY 1876 Hvit Te. Jeg synes de mørkeste er de tøffeste hvis du også velger LADY 12125 Impression :-) Hva med den gråblå LADY 5516 Iron Blue, hvis den er for mørk kan du gjerne også velge LADY 5044 Blåis eller LADY 4894 Ocean Air. Klikk deg inn på farge-linken der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon til gode kombinasjoner og anbefalte hvittoner. Det er viktig at fargene blir testet hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves.
Fine💙 Kan kveldshimmel også gå?
Ja, LADY 4618 Kveldshimmel er fin sammen med LADY 1140 Sand og de andre fargene vi har snakket om :-)
Hei igjen Da ble det Kveldshimmel på gutterommet og Impression på jenterommet. Det nye momentet som er kommet inn er at vi skal bytte kjøkken. Da ble det bestemt at dette skal være i fargen sand, men Decton plate- helt likt som på vedlagte bilde. Jeg har sett på Sans og Marrakech som veggfarger rundt dette, samt opp gjennom trappa på loftstua og på soverommet. (For å få helheten. Tenker da Sans på di fleste vegger, Marrakesh på soverom og på et par vegger i stua.
Tror du dette høres ut som en god plan? Det blir da Sans, Sand, Marrakesh, Contemporary white og Hipster Brown som blir husets farger. Ønsket var en lys beige, lysere enn sand på veggene, derav Sans. Lurt? Eller andre forslag.
Ble litt forvirret, det står et sted på deres sider, samt på fargeprøven at Sans er en varm beigetone, men så står det også på jotuns side at det er en gyllen beigetone. Hva er mest korrekt? Ønsker det ikke så veldig gult, heller litt varmt (og ikke grått) 😄
Hei igjen, LADY 1875 Sans er vakker sammen med LADY 1140 Sand og LADY 1623 Marrakesh, men det er en gulbeige tone, vil du ha en mer dempet variant se på LADY 1931 Kokos sammen med LADY 1140 Sand og LADY 1623 Marrakesh. LADY 12123 Contemporary White er ikke fin sammen med de lyse du nå planlegger, så den bør du droppe. Jeg ville også vurderte LADY 12181 Soft Comfort istedenfor LADY 10965 Hipster Brown. Spesielt LADY 12123 Contemporary White blir grønn sammen med LADY 1140 Sand, LADY 1931 Kokos eller LADY 1875 Sans. LADY 10966 Almond Beige kan også dra seg i litt grønn retning sammen med LADY 1623 Marrakesh :-)
Ok... wow.. Det var bra jeg spurte deg.. eller så hadde jeg nok gått på en fargesmell der.. Da er det altså de fargene under du tror blir best sammen? Her vist sammen med gulvet vi skal ha på loftet. I stua/kjøkkenet er det "hvitbeiset" eikeparkett. Så du tror Contemporary white blir helt kræsj til Marrakech? Har den i en stue skjønner du. Med det store litt grønnlige bildet mitt.. om denne drar seg litt til grønt her gjør kanskje ikke så mye da?? Eller ville du malt om denne også?
Hei igjen, LADY 12123 Contemporary White blir mest grønn mot de lyseste tonene LADY 1931 Kokos og til dels LADY 1140 Sand. Hvis du skal ha en av de mørkeste sammen med LADY 12123 Contemporary White ville jeg valgt LADY 12181 Soft Comfort fremfor LADY 1623 Marrakesh. Hva med en dyp grønn i stuen der du har LADY 12123 Contemporary White, jeg ser for meg LADY 8304 Timian, LADY 7613 Northern Mystic eller LADY 8494 Organic Green. På bildet jeg har fått av din stue er veggen svakt grønn ut mot sofaen, men den passer godt til bildet :-) Hvis stuen i LADY 12123 Contemporary White ligger vegg i vegg med kjøkken i LADY 1140 Sand og vegger i LADY 1931 Kokos ville jeg malt stuen, men bare du kan svare på om dette vil plage deg eller ikke :-)
Klikk deg inn på farge-linken der kan du lese mer om fargene, se bilder og finne mer inspirasjon. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
Markedets beste maling - til tre og panel
Tusen takk.. Vi nærmer oss nå;) Hva om jeg bytter ut Marrakech med Present? Vil da Sand, Kokos og Present passe fint sammen?
Eller Modern Beige.. (istedenfor Marrakech)
Grunnen til at jeg spør er bare at Marrakech ser litt vel rød ut, å kanskje hakket mørk, men redd Present skal bli for grå? (Litt for redd grå).. Dette var ikke lett. Mulig du har et "ess" i ermet, på en farge litt lik Marrakech bare litt lysere? Evt ikke riktig så rød. Men ikke sikkert den blir det på vegg🙃 spekulerer og spekulerer.. må kjøpe maling senest fredag.. Kokos og Sand blir forhåpentligvis lekkert. Må bare ha en farge til.. Vedlegger bilde av rommet som skal males med da Marrakech eller lignende. Både vegg, tak og lister i samme. Tilstøtende rom blir da i Kokos.
LADY 12180 Present blir litt rød, LADY 12076 Modern Beige er fin sammen med LADY 1931 Kokos og LADY 1140 Sand.