Farge til tak og vegger i trappeoppgang og gang

Kategorier:

- Gang

- Annet

Lister/dører/vinduer : Klassisk hvit på taket i stua

Hei! Jeg vil gjerne male trappeoppgang og gangen oppe i en farge som passer til tapet i stua og det flerfargede vinduet. Jeg har ikke kapasitet til å male om trappa, så fargen må matche trappa og evt dørene i 2.etg. Jeg ønsker evt også forslag til farge på dørene hvis jeg får tid til å male dem. Taket i gangen kan gjerne være i samme farge som veggene. Mvh Gabrielle

2023-01-26 10:55:24

Kommentar

Sender et bilde til

26/01/2023 11:01:20

Fargerådgiver svarer:

Hei Gabrielle :) Om du ønsker bunnfargen eller ton-i-ton fra tapeten er det umulig for meg å se riktig fargegjengivelse på denne. Mitt beste råd er da å ta med en prøve til din næreste fargeforhandler slik at du får scannet denne. 

Hva med en deilig varm grønn som står nydelig til dine dører og din trapp. Det ser også ut til at det vil hente inn tonen fra det vakre vinduet. Ta en titt på  LADY 8281 Pale Linden,  LADY 8302 Laurbær eller  LADY 7628 Treasure

Farger i taket vil utgjøre en stor forskjell i rommet. Et spennende tak gjør nemlig at øynene trekkes oppover og at rommet fremstår som større. En fin ide å male taket som vegger :)

Klikk deg inn på farge-linken der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon til gode kombinasjoner og anbefalte hvittoner. Det er viktig at fargene blir testet hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves.

Jotuns farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Du kan derfor være trygg på at fargen du har valgt er fargen du får, når du velger Jotuns farger og produkter. Lykke til!


Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun