Kategorier:
- Bad
- Gang
Hei! Vi trenger et fargeråd til tak i to mindre rom i vårt nye hus. Er det mulig å bruke samme farge i tak yttergang og hovedbad tro? Yttergang skal ha den mørke gulvflisen i steinfarger med endel sort, lys/hvitlasert panel på vegger (som store deler av huset tak og vegg) og ytterdør i tre eller dempet sort eller masala. Rommet er ca 4.5 kvm med noe dagslys inn. Hovedbad skal ha fliser som i bilde av bad med grønt (tre fliser), den mørkeste flisen på gulvet. Mørkt tre innredning. Rommet er ca 9 kvm med stående vindu. Er det mulig å finne en felles farge tro, som ikke er hvit og ikke for mørk? Alt godt, Camilla
Prøver igjen å sende med bilde av panelet og den mørke flisa
mørk flis yttergang
Håper bildet kommer med nå
Prøver igjen :) Mørk gulvflis til yttergang
Brun flis til hovedbad i ekte lys
Hei Camilla, jeg må si at det er rålekre fliser :) Her vil jeg anbefale at du tar en titt på LADY 1376 Frostrøyk eller LADY 1624 Letthet som to gode kandidater. Lykke til!
Markedets beste maling - til tre og panel
Takk! Vil disse fargene passe til Masala, eller er det noe jeg trenger å tenke på i forhold til sort/rødt/gult? :) Jeg har også sett på Skandinavisk lys, Space og Sand men de kan bli for gul/rød/mørk kanskje? Mvh Camilla
Hei :) Jeg tok høyde for LADY 10428 Masala når jeg nevnte LADY 1376 Frostrøyk og LADY 1624 Letthet i tillegg til dine fliser, men LADY 10678 Space er også en god kandidat til LADY 10428 Masala:) Når det gjelder flisene er jeg mer usikker på de gylne tonene da det er håpløst bak en PC å se helt korrekt fargegjengivelse på disse. Lykke til :)