Kategorier:
- Stue
- Barnerom
- Soverom
- Kjøkken
- Gang
Hei! Vi har kjøpt en arkitekttegnet bolig fra 70-tallet med 2 etasjer som skal totalrenoveres. Vi har en foreløpig plan for valg av farger i rommene, men vil gjerne ha i spill fra dere. Fasade: Jotun dempet sort på vegger og vinduer. Innendørs: pure color på vegg og perfection i samme farge i tak gjennomgående i huset. Vi har generelt interiørdetaljer i sort, hvitt, kobber og hvitoljet eik. Våre tanker: Entre/gang: Jotun mohair. Det står en grå klebersteinsovn i rommet. Vi tenker greige fliser på gulv. Kjøkken: Jotun washed linen. Matt sort kjøkken. Hvitoljet eikebord. Parkett 1-stavs eik i cappuccino. Kobberlampe over spisebord. Stue: Jotun washed linen. Parkett 1-stavs eik i cappuccino. Sofa fra Bohus: More hjørnesofa lolite lys beige. Spilevegg hvitoljet eik bak tv. Tv-benk hvitoljet eik med fronter i høyglanset hvit. Sorte lamper. Soverom 1: Jotun minerals st.pauls blue Soverom 2 og 4: Jotun exhale Soverom 3: Jotun silky pink Innspill til valg av farger? Ønsker en greige nyanse på vegg kjøkken og stue (2 separate rom) som har delvis åpen løsning mot gang. Ønsker ikke at nyansen er for gul. Vil washed linen fungere mot lolite lys beige sofa og Barlinek cappuccino parkett? Mvh Marthe Mina Tornes
Hei Marthe :) Med kun bilde av sofa og gulv er det vanskelig å mene så mye om hvilke farger som bør hvor, men jeg setter sammen en fargepalett basert på deres ønsker så kan dere selv luke ut de dere ikke liker og leke dere med hvilke farger som bør hvor. Alle fargene i denne paletten passer etter min mening sammen, men noen kan selvfølgelig sløyfes :) Det er dessverre vanskelig å se riktig fargegjengivelse på din sofa og gulv bak en PC.
Med LADY 10679 Washed Linen og LADY 1233 Mohair vil den lysere LADY 0552 Tudor stå fint til. Om LADY 1233 Mohair vil fungere til dine fliser må du nesten vurdere når det er tatt stilling til disse. Jeg kan også nevne den litt kjøligere LADY 0394 Varmgrå. Du nevner LADY 5030 St. Pauls Blue og LADY 7637 Exhale på soveværelser, her vil også LADY 20054 Silky Pink i mine øyne stå fint til mot de blågrønne tonene. Du nevner ikke hvilken hvittone det er på dører og lister, om de skal være i hvit men LADY 20054 Silky Pink og LADY 7637 Exhale er ikke optimale til LADY 1453 Bomull men fungerer best til LADY 9918 Klassisk Hvit. Hva med å bytte ut LADY 7637 Exhale til LADY 7163 Minty Breeze og LADY 20054 Silky Pink til LADY 20184 Thoughtful om det er LADY 1453 Bomull på detaljer.
Klikk deg inn på farge-linken der kan du lese mer om fargene, se bilder og finne mer inspirasjon. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
Markedets beste maling - til tre og panel