Male glassplate over kjøkkenbenk

Kategorier:

- Kjøkken

Hei, har en grotesk og stygg laminert glassplate som "backsplash" her over kjøkkenbenken som er helt umulig fjerne uten å demontere hele kjøkkenet og leie inn vakum-løfter....så spørsmålet er...kan denne males med nogenlunde holdbart resultat ? Skal skåne dere for bilder men selv om det er super praktisk så er det da forrige eiers smak som er vanskelig å fjerne...vi snakker turkis betongvegg print med rusthull i dårlig oppløsning......kul på en måte - isolert sett, men krasjer med alt jeg har inklusive god smak, høhø Tenkte å få malt denne matt...hva bruker jeg, Superheft og Supreme Finish matt eller bør det være våtromsmaling ? Er både bak sprutsone og platetopp denne her....kan jeg forvente at denne blir stygg og skjoldete etter tørket vann og fettsprut eller kan den rengjøres rimelig greit da ? :) Eller vil det kunne lett flasse av feks ? Vil jo ikke ødelegge veggen heller som er ganske påkostet så vil ha en grei løsning men det er altså så JXXvla støggt så jeg må gjøre noe :) Takk for svar :)

2023-03-27 20:48:27

Fargerådgiver svarer:

Hei Amund :) De bildene skulle vi gjerne hatt, he he ;) Artig beskrivelse 👌Jeg vil tro at ved  JOTUN Spesialvask Før Maling - Spray, rubbing , Jotun Superheft grunning og toppstrøk i  LADY Supreme Finish vil du komme ett stykke på vei ;)  Ta gjerne kontakt for med våre eksperter på teknisk for tekniske spørsmål om produkter og fremgangsmåte, du kan ringe tlf. + 47 33 45 75 30 eller se www.jotun.no. Lykke til! 


Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Svar:

Hei, ....alrite, du ba om det :) Jeg antar faktisk at dette er det eneste kjøkkenet i Norge som har dette som sprutvegg.... Men altså....et stykke på vei sier du , tenker du at det er noe mer jeg kan/bør gjøre da eller....? Rubbe glasset...kay, med slipepapir ? ;/ Jeg trenger noe utdyping her...men toppstrøk i supreme finish, den er grei :) takk takk

28/03/2023 20:01:27

Fargerådgiver svarer:

Hei :) Nå ble vi engasjerte her! I våre øyne er det en unik bakplate og med de rette fargene rundt vil det kunne bli tøft!

En annen mulighet er også å slipe (rubbe) vekk all malingen om du ønsker ett renere industrielt uttrykk :) Når jeg nevner ett stykke på vei tenker jeg mer på underlaget, hvor god heft det får. Viktig med avfetting, sliping og grunning. 

Jeg gir deg gjerne ett fargeråd, men da trenger jeg NCS koden på dine kjøkkenfronter og veggfarge :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Svar:

Hehe... ALTSÅ... Kontekst var jo hvitt kjøkken og hvite høyglans dører.. Men jeg har nå malt hele boligen i ncs 5010 y10R, har mye hvitpigmenterte tremøbler og sort matte flater. Skal nå bytte ut alle kjøkkenfronter med sortbeiset eik... Jeg tenker at dette er omtrent så langt fra det som passer inn som mulig i den settingen.? Ikke si dere likte den da :))))) Det er et print som ligger mellom 2 glassplater som er laminert sammen så fÅr ikke gjort så mye med det motivet unntatt å male glasser... Men Det går kanskje Ann å tapetsere også på glass...? Hm...

29/03/2023 11:09:11

Fargerådgiver svarer:

Hei :) Å tapetsere er en kortvarig glede dessverre. S5010-Y10R er hva vi kaller 10051 Claywood (klarer ikke linke denne). Den ligger ton-i-ton med den dypere  LADY 10385 Belgian Brown. Hva med  LADY 12075 Soothing Beige eller de friskere  LADY 20046 Savanna Sunset og  LADY 12179 Embrace som vil gi en tøff kontrast til sorte kjøkkenfronter :) Ønsker deg lykke til og en god påske! 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk