Kategorier:
- Barnerom
Vi bor i en sveitservilla med mye skråtak i 2.etasje og det lille barnerommet til 7-åringen skal få nye farger og vi trenger litt råd om fargevalg. Gutten selv ønsker blått rom. Nå er en av fire vegger malt i en mørkere kald blåfarge. Vi skal kjøpe et paxgarderobeskap og sette på denne veggen.ved siden av her kommer det til å stå et skrivebord samt en IKEA pax hylle på langs i høyden. Vi vil male frontene på dette skapet. Hvilken farge? Veggen bak der garderobeskapet har vi kanskje tenkt å male i 5249 Linblå. Blir denne for mørk på et så lite rom? Vi vil ikke ha for mørk farge siden rommet er så lite samtidig som vi er redd for at det skal bli for barnslig for 7-åringen vår. Burde vi holde oss til å male bare en vegg eller burde vi male alle veggene? Er redd for at farge på alle veggene gjør rommet mindre. Veger, tak og gulv er en hvitfarge(vet ikke hvilken- har akkurat kjøpt huset og flyttet inn) Burde vi velge samme farge på garderobeskapet som på veggen eller en farge som matcher men kanskje i en lysere tone? Hva er tipset her for å få Rommet til å se større ut. Sengen er i stoffmaterialet i en mørk grå/kogsgrå Tone. Har bestilt svarte knotter til garderobeskap og svart bordlampe til skrivebord. Vi har også bestilt nye lystette gardiner i natuhvit. Målene på rommet er 310(skråtak etter 130) x 255 Kan vi male rett på den blåe fargen som er fra før eller bør vi grunne siden det er skjateringer? Usikker på den hviteveggfargen men gulvlister framstår noe gulere enn selve veggen. Hvis vi maler vindusveggen, skal listene rundt males også eller beholder vi de «hvite»
Rettelse: feil navn på IKEA møblement men tipper det er urelevant. Kallax bokhylle, garderobeskap med FONNES fronter (80cm bred)
Hei Katrine
Farger i taket vil utgjøre en stor forskjell i rommet. Et spennende tak gjør nemlig at øynene trekkes oppover og at rommet fremstår som større. Med LADY Perfection får du et perfekt, skjoldfritt og helmatt resultat – selv i taket. Om LADY 5249 Linblå vil bli for mørk er det bare du som kan avgjøre, men jeg syne det er en fin tone på et barnerom, ikke for lys, og ikke for mørk. Hva med å male gulvet i LADY 10679 Washed Linen? Jeg ser også for meg det vil gi en fin tyngde opp mot de andre sorte detaljene å male skapet i LADY 5030 St. Pauls Blue. Dette er en blåtone som er lekker i møte med LADY 5249 Linblå ;) Rommet kan oppleves mindre dersom du velger en vegg mørkere enn de andre da denne veggen visuelt blir trukke mot deg. Før du maler veggen med kalkmaling bør du ta en prat med våre eksperter på maling. Teknisk Service treffer du her: https://www.jotun.com/no/no/b2c/how-to/chat/index.aspx eller på telefon 33 45 75 30. Lykke til og god helg ;)
Markedets beste maling - til tre og panel