Kategorier:
- Stue
- Kjøkken
- Gang
Lister/dører/vinduer : "Vanlig" hvit (standard)
Hei! Jeg har nettopp kjøpt ny leilighet, og er usikker på hvilken farge jeg skal ha på veggene! Jeg liker naturlige, lune og varme jordfarger. Jeg synes Marrakesh og Muskattnøtt blir for mørke. I leiligheten jeg tidligere bodde i, hadde vi fargen Koala fra Rusta. Denne syns jeg var veldig fin, men kanskje litt mørk og rosaaktig. Ellers er interiøret hvitt og jeg liker en "lys" stil.
Hei Julie :) Vi kjenner ikke til Koala fra Rusta, så det er vanskelig å si noe om den.
Vi hjelper deg gjerne, men det er fint om vi får bilder, slik at vi får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre. Hvis du kan si noen ord om farger du liker eller ikke liker, er det supert. Hører fra deg. :-)
Hei, igjen! Jeg har ikke overtatt leiligheten enda, men legger ved lenke til finn annonsen hvis det hjelper :) Gulvene skal byttes ut i lys laminat, og møblene vil være hvite/beige/lys tre. https://www.finn.no/realestate/homes/ad.html?finnkode=299715971&ci=28
Hei :) Jeg setter sammen en fargepalett basert på dine ønsker så kan du selv luke ut de du ikke liker og leke deg med hvilke farger som bør hvor. Alle fargene i denne paletten passer etter min mening sammen, men noen kan selvfølgelig sløyfes :)
Ta en titt på LADY 1376 Frostrøyk, LADY 10678 Space, LADY 12076 Modern Beige eller LADY 12075 Soothing Beige. De vil også fungere fint med LADY 1929 Muskatnøtt om du vil bruke denne f.eks på soverom. Jeg vil også nevne LADY 5503 Natural Blue, LADY 5504 Coastal Blue, LADY 8252 Green Harmony og LADY 11175 Adventure i denne paletten. Er dette farger som du kan like og som vil fungere til dine møbler? Alle er i mine øyne vakre til ditt gulv.
Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargene, se bilder og finne mer inspirasjon. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
Markedets beste maling - til tre og panel
Tusen takk for svar! Jeg har sett litt på Jotun sand. Kan den passe tror du? Når det gjelder gulvet i leiligheten, så skal det byttes, og jeg står foreløpig mellom https://flottegulve.no/nettbutikk/22-laminatgulv/15622-berry-alloc-laminat-fiskeben---bloom-sand-natural/ og https://flottegulve.no/nettbutikk/22-laminatgulv/13441-berry-alloc-laminat-fiskebein---charme-light-natural/ Vil fargen Sand kunne passe med disse gulvene tror du? Eventuelt tips til andre som passer med de fargene? Listene vil være hvite og interiøret samme.
Hei, takk for linker på gulv :) I mine øyne ser det ut til at LADY 1140 Sand vil stå fint i møte med gulv du tenker på. Hva med LADY 1140 Sand i kombinasjon med LADY 1931 Kokos som er en perfekt basisfarge for mange som elsker det lyse og beige :)