Farge på kjøkkeninnredning og vegg, og et trapperom

Kategorier:

- Kjøkken

- Gang

Hei, Vi skal male kjøkkenet i huset vi har overtatt til noe mer hyggelig farger. Tilstøtende rom til kjøkken er en gang der veggene er malt i Kveldshimmel. Gulvet skal bli Moskus XL Brun Eik fra Fargerike. Jeg har i utgangspunktet tenkt en lys blåtoner, men ikke for blå, til kjøkkeninnredning, og en lysere farge til veggen. Har du noen forslag her? Det er ganske dystert i fargene per i dag. Se bilder. Og så har vi en trappegang som er veldig mørk. Tilstøtende rom er en gang i fargen Kveldshimmel og stue i Timian fra Fargerike. Trappetrinnene er i eik og gelender i standard hvitfarge fra produsent (bomull?). Tenker her noe lyst, da det ikke er vindu her. Har også én laftet vegg som foreløpig er i natur, altså ikke beiset, oljet eller noe. På forhånd takk for svar:)

2023-06-05 20:57:30

Fargerådgiver svarer:

Hei Kari

I møte med  LADY 4618 Kveldshimmel og  LADY 1453 Bomull vil det fungere fint med en av de lysere blå  LADY 4017 Pilasterblå eller  LADY 4894 Ocean Air. Jeg holder en knapp på  LADY 4894 Ocean Air ;) Hva med å kombinere  LADY 4894 Ocean Air med  LADY 1376 Frostrøyk og  LADY 8281 Pale Linden på veggene i gangen?   LADY 8281 Pale Linden vil da bli en lys tone og lekker i møte med både  LADY 4618 Kveldshimmel og din grønntone Timian ;)

Klikk deg inn på fargelinken; der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon til gode fargekombinasjoner. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Du kan derfor være trygg på at fargen du har valgt er fargen du får, når du velger Jotuns farger og produkter.

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk

Svar:

Hei igjen, Da har jeg prøvd med Ocean Air på kjøkkenet, Frostrøyk på veggen og Bomull på list. Jeg syns veggen kan virke litt for hvit, og at det blir veldig likt mot Bomull?! Noe annet jeg også kan forsøke? Liler forøvrig Ocean Air veldig godt, så heller mot den hvert fall. Og hva anbefaler du når det gjelder listene over og under overskapet - male de i Ocean Air også? Og hva med glans - tenker noe glans i skapdørene hvert fall (?) og listverk rundt vinduer og dører. Hva med veggene? På forhånd takk for svar:)

12/06/2023 18:41:42

Fargerådgiver svarer:

Hei Kari

Dersom  LADY 1376 Frostrøyk er for lys kan du se på  LADY 8470 Smooth White,   LADY 10679 Washed Linen eller  LADY 12075 Soothing Beige ;) Jeg ville valgt å male både listene over og under skapene i lik farge som resten av innredningen. Da vil du få en fin rolig overgang til veggene  LADY 4894 Ocean Air.

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun