Kurt Andre Henriksen

Kategorier:

Vi skal skifte farge på huset. Vi har tenkt litt mørk grå. Men er ikke sikker. Det er viktig at fargen passer til markisene som er lys grå. Har ikke fargenavn på den. Har dere noen forslag på farger som kan passe?

2023-06-07 20:32:20

Fargerådgiver svarer:

Hei Kurt Andre

Uten en fargekode på din markise er det vanskelig å gi fargeråd på gråtoner, men slik jeg opplever den er den  litt kjølig  grå og vil da fungere fint i møte med  JOTUN 9937 Aske eller  JOTUN 9920 Askesort. Velg da  JOTUN 9918 Klassisk Hvit, en ren hvittone på dine detaljer. Lykke til ;)

Klikk deg inn på fargelinken; der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Du kan derfor være trygg på at fargen du har valgt er fargen du får, når du velger Jotuns farger og produkter.

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk

Kommentar

Synes det er vanskelig å velge mellom de 2 gråfargene. Vi har også sett på Labrador. Vi tenker da på den fargen som passer best til markisene. Jeg har fått en viss beskrivelse av fargen fra Kjells Markiser. Kan den hjelpe dere i å gi oss et godt råd om å lande på en farge? Hei. Farge på markisene er RAL9010. Farge på duken heter 108108 lys grå, men dette kan ikke settes opp mot RAL eller NCS da leverandør av duken bruker egne koder. På det nederste bilde har vi prøvd å male med Aske øverst og Askesort nederst.

21/06/2023 22:17:16

Fargerådgiver svarer:

Hei Kurt Andre

Jeg vil si at både  JOTUN 9937 Aske og den mørkere  JOTUN 9920 Askesort fungere til dine markiser.  JOTUN 1434 Labrador vil fort vippe litt mer grønnlig i møte med din gråtone på markisen. hva med å vurdere en mørk blåtone som  JOTUN 0730 Fjellblå. Super farge til huset og fint i møte med gråtonen ;) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Tusen takk for gode farge råd. Vi har nå kjøpt Butinox dekkbeis i Askegrå farge. Vi tenker å male alt i denne fargen. Også bjelker som er helt glatt. (Høvlet) Bør vi bruke vinduskarm maling på disse glatte flatene. Eller vil det fungere med dekkbeis.?

22/06/2023 23:49:30

Fargerådgiver svarer:

Hei Kurt

Takk for din henvendelse, dette er et spørsmål for våre eksperter på maling. Teknisk Service treffer du her: https://www.jotun.com/no/no/b2c/how-to/chat/index.aspx eller på telefon 33 45 75 30.

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun