Ny farge på soverom

Kategorier:

- Soverom

Lister/dører/vinduer : Klassisk hvit

Hei! Vi skal male soverommet vårt, og vi er på utkikk etter en fin, behagelig blåfarge. Per dags dato har vi Nordic Breeze som vi synes er for pastellaktig. Rommet er 10 ca. kvm. Vi tenker å måle vegger, tak og kanskje også vinduskarm i samme blåfarge. Til gardinene vil jeg forsøke å finne en gyllen, dyp brunfarge. Gulvet er Barry Alloc lys eik. Vi har også et nattbord i tre som vi har tenkt å male. Kan du gi oss tips til både vegg-/takfarge og farge til nattbordet? Mvh Hanne

2023-06-19 00:51:18

Kommentar

Tilstøtende rom i fargen Space.

19/06/2023 00:52:28

Fargerådgiver svarer:

Hei Hanne :) Ønsker du min mening om hva jeg ville valgt hos deg, må du sende meg bilder. Bildene blir ikke publisert, det er bare du og jeg som ser dem :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei :) Her er noen bilder av slik rommet er akkurat nå. Hilsen Hanne

19/06/2023 20:22:59

Fargerådgiver svarer:

Hei :) Det ser ut til at dine dører er i  LADY 1453 Bomull ?og ditt gulv er relativt rødt i tonen. Jeg kan da forstå at du synes  LADY 5452 Nordic Breeze bli litt for tander. Med  LADY 10678 Space på tilstøtende rom vil jeg be deg ta en titt på vår nye  LADY 5530 Collected Blue som vil stå nydelig til. Hva med nattbord i den dypere  LADY 5490 Serene Blue, rålekkert i mine øyne :) Jeg vil også nevne  LADY 5030 St. Pauls Blue som en god kandidat. Med disse blåtonene er det nydelig med gardiner i en gyllen bruntone som du nevner. 

Med samme farge i tak vil det utgjøre en stor forskjell i rommet. Et spennende tak gjør nemlig at øynene trekkes oppover og at rommet fremstår som større. 

Vi anbefaler takmaling  LADY Perfection i taket. Noen av de mørkeste fargene kan dessverre ikke blandes i Lady Perfection takmaling. Noen velger da å bruke  LADY Pure Color. Vær oppmerksom på at det da ikke er garantert at resultatet blir helt skjoldfritt, og at veggmaling kan dryppe mens du maler.

Klikk deg inn på fargelinken; der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Du kan derfor være trygg på at fargen du har valgt er fargen du får, når du velger Jotuns farger og produkter. Lykke til :) 


Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk

Kommentar

Tusen takk for svar :) Fargene ser helt nydelige ut, så vi kommer nok til å gå for de! Hva tenker du forresten om å male vinduskarmen i blått, selv om dørlisten er i klassisk hvit (vi skal forresten bytte dører slik at de også blir i klassisk hvit)? Et helt annet fargespørsmål, tror du Space var et dårlig valg til gulvet vårt?

20/06/2023 10:00:19

Fargerådgiver svarer:

Hei :) Da du har sprosser på vinduene som du skal beholde hvite holder jeg en knapp på å ha vinduskarmer som sprosser da det er en enhet. Det er også smak og behag, ingen av delene blir feil ;) 

 LADY 10678 Space ser ut til å fungere supert i møte med gulvet :)  

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei igjen! Jeg fikk så god hjelp sist, at jeg drister meg til et spørsmål til :) Malingen på vegger og tak skal være matt, og listene halvblanke. Hva ville du ha gått for når det kommer til matthetsgrad på møblene? Jeg står mellom halvblank og superblank, men er veldig usikker. På forhånd takk! :)

03/08/2023 23:04:43

Fargerådgiver svarer:

Hei Hanne :) Det er en smaksak men jeg holder en knapp på halvblank av praktiske årsaker. Da det er møbler som skal males er det fort gjort å få riper, med helblank maling vil dette synes mer enn hva mattere maling gjør som "kamuflerer" riper bedre. Lykke til og god helg :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk