Kategorier:
- Kjøkken
Lister/dører/vinduer : Tak i fargen space fra Jotun
Jeg skal male kjøkkenfronter som er i i hvit høyglans. Tenkte kun å male underskap + høyskap og la rekke m/overskap bli som de er. Bor i leilighet med åpen stue-kjøkkenløsning. Kjøkkenvegger har fargen muskatnøtt og stuedelen har fargen space (begge i matt fra Jotun). Lurer på om jeg skal male i fargen muskatnøtt også på innredningen. Ønsker råd fra dere om fargevalg og hvilken type maling jeg skal velge.
Hei Bente, kjøkkenfronter i samme farge som veggen, men gjerne litt blankere er rålekkert. Det gir et sømløst og rolig inntrykk når stue og kjøkken er i åpen løsning. Jeg anbefaler Jotun Superheft grunning og LADY Supreme Finish på dine kjøkkenfronter :-)
Sikrer suveren heft
Markedets beste maling - til tre og panel
Takk for svar! Jeg tenker å beholde overskap slik de er. Men tror du det blir finere hvis jeg maler overskapene i samme farge også? Vh. Bente
Hei Bente, du har hvite vinduer så du kan gjerne beholde hvite overskap. Start med høyskapet og underskap så er det enklere å vurdere underveis :-)