Farge gulv

Kategorier:

- Stue

Lister/dører/vinduer : Chi

Hei, ønsker å male et gammelt tregulv i en bolig fra 1949. Kjøkkenet ved siden av har en gråbeige lys laminat, med terskel i Chi mellom. Sofaen i stua er fra ikea, farge gunnared beige. Veggene, lister og dører er i chi, samme med peisen. Har etterhvert lyst å male noen vegger ved peisen i soothing beige eller en annen lys beigegrå farge. Hva ville du valgt på gulvet her? Har tenkt på marrakesh, men kan den bli for brun? Har også vurdert elegant, men redd det blir litt tungt. Ettersom dette rommet ligger på sørsiden og lyset derfor blir litt varmt. Store vinduer her, så rommer er lyst. Hvilke farger tenker du totalt sett, med tanke på veggene ved peisen og gulvet?

2023-08-01 14:20:18

Fargerådgiver svarer:

Hei Christina

Dersom du opplever  LADY 1434 Elegant vil gi et litt for mørk til ditt gulv kan du se på de lysere  LADY 1462 Grå Skifer LADY 1233 Mohair eller  LADY 1352 Form som alle vil fungere med  LADY 12075 Soothing Beige som fargen på veggene ;)

På gulv anbefaler vi Trestjerners Gulvmaling. Lykke til ;)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Svar:

Takk, nå landet jeg på marrakesh, utrolig fornøyd med den. Ble så annig etter å begynne, så jeg kjøpte inn før jeg fikk svar 😄 Mvh Christina Meling

03/08/2023 13:44:06