Kategorier:
- Soverom
Hei. Ønsker en relativt mørk farge til soverommet, hvor jeg tenker gulvlister og skapdører skal males i samme farge. "Dempet sort" er for svart og mangler blått. "Oslo" synes jeg er veldig fin i dempet lys, men er for grå og nedtonet/ashy i dagslys, mens "Statement Blue" er for lys. Ideelt skulle den perfekte fargen på soverommet ha samme blånyanse som Statement Blue, men mørkere, med den grønne undertonen til Oslo. Grønn undertone vektlegges i fargevalget.
Hei Phuong
Da vil jeg foreslå JOTUN 7658 Københavnsgrønn, LADY 5362 Fusion eller LADY 0263 Bondeblå som farger på ditt soverom ;)
Klikk deg inn på fargelinken; der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. Noen av de mørkeste fargene kan ikke blandes i LADY Perfection, mange velger da LADY Pure Color, men merk deg at dette er en veggmaling som kan dryppe litt mer. så dekk til gulvet godt. Lykke til ;)
Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Du kan derfor være trygg på at fargen du har valgt er fargen du får, når du velger Jotuns farger og produkter.
vår vakreste maling - til slette vegger
perfekt helmatt finish til slette tak