Kategorier:
- Stue
Lister/dører/vinduer : Hvit
Hei Har en kontrastbelegg som dekker pipemuren i Dempet Sort. Å ønsker å bytte ut den grønne fargen som er i resten av stua, er litt kjedelig farge synst jeg. Hvilken farge "snakker " til sort? 2 av veggene i stua er bare vindu, så mye lys i stua.
Hei Ingrid-Marie
Det er så utrolig mange farger som er fine i møte med sort. Dersom du kan si noe om hvilke farger du liker, og ikke minst ikke liker vil det bli så mye enklere å gi fargeråd. Fint om du også kan sende bilde som viser rommet i sin helhet med møbler og tekstiler. Hører fra deg ;)
Som du ser så har jeg en gammel skjenk og klokke som jeg har arvet, som jeg liker veldig godt. Synst det er litt vanskelig å finne rett farge til disse. Eller så har jeg lys brun sofa og litt mørkere brune gardiner. Har høyglans stuebord og tvbenk, litt. Hadde lys tappet med litt brunt fargespill i tidligere, men dattera mi malte stua helt hvit etter mye mas en sommer. Men det ble litt for mye hvitt at den ene veggen ble sort. Når høsten kom ble det hvite malt grønt for det ble for hardt og ukoselige for meg. Men nå ønsker jeg å finne en ny lun farge som kan passe her i stua. Veldig glad i rolige og varme farger, men må passe til skjenken. Er til min datters frustrasjon ikke så opptatt av interiør, viktigste for meg er at det er lunt og koselig slik at jeg trivs i rommet.
Hei Inger-Marie
Takk for bilder ;) Jeg vil foreslå LADY 11175 Adventure på dine vegger som en lun og varm tone. Den vil bli fin til LADY 9938 Dempet Sort og i møte med dine møbler. Søylen i taket ville jeg valgt å male i lik hvittone som taket, da vil den gli mer sømløst over med taket.
Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller.
Markedets beste maling - til tre og panel
Jotun Kvist- og sperregrunning
Best sperrende effekt
Tusen takk for tilbakemelding, da er det bare å komme seg på butikken å få tak i fargekart/prøve av adventure å prøve meg fram😄👍