Fargepalett fjellhytte

Kategorier:

- Annet

Hei, ønsker tips til fargepalett jeg kan bruke gjennomgående i hele hytta på fjellet (sjusjøen) Veggene er «hvitvasket» fra før, noe som blir altfor lyst for min smak. Gulvet er også lyst. Jeg ville hatt interiørbeis (drivved) med pga av allerede malte (?) flater, er ikke det mulig. Så jeg er veldig i villrede om farger jeg skal velge på vegger og tak.

2023-10-03 09:30:25

Fargerådgiver svarer:

Hei Kristine :) Jeg kan ikke se malte flater på bildene, her ser de ut til å være behandlet med en hvit beis.  Det er ikke uvanlig å ha en hvit beis under og beise med en dypere tone som toppstrøk. Du vil oppleve  LADY Pure Nature 9041 Drivved som "renere" i tonen da underlaget er hvitere enn gyllen panel. Jeg ville testet ut med  LADY Pure Nature 9041 Drivved, mulig du blir fornøyd ;)

Maler du må du grunne 2 strøk med  Jotun Kvist- og sperregrunning i forkant før toppstrøk i en dekkende farge og da er det for sent å angre seg. 

Panelets egenfarge og innsugningsevne har stor betydning for hvordan fargene blir så det er dessverre veldig vanskelig/umulig å gi fargeråd når vi snakker om transparent beis. Fargene må testes hos deg på vegg eller kapp. Før du beiser er det viktig at du renser panelet med  JOTUN Spesialrens Gulnet Panel. Den lysner gulnet panel og bidrar til bedre innsug i treverket. Lykke til! 



Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk