Kategorier:
- Gang
Lister/dører/vinduer : Klassisk hvit (dører/lister i 2 etg samt deler av trappegelenderer er per i dag ikke malt, men vil bli klassisk hvit slik som dører etc i 1 etg)
Vi har per i dag en romslig gang med trapp opp til smal liten gang i 2 etg. Fargen er per i dag rustikk terracotta (kalkmaling). Vi ønsker oss tilbake til slette vegger. Gangen var tidligere sheer grey (slett), men vi synes den ble litt kald og kjedelig og for likt resten av huset. Malte derfor om til rustikk teracotta kalkmaling, men denne blir for mørk og helt feil farge. Gangen i 2 etg er trang og trenger å bi lysere og få en mer munter farge. Vi kunne tenke oss en beige-aktig nyanse dersom dette vil passe i rommet. Vi er også åpne for å vurdere lysere toner med mer fargeinnslag av feks. fersken eller liknende. Hva anbefaler dere? Gleder meg til å høre fra dere! (PS fint om bilder ikke deles når denne saken legges ut)
Hei Ingvil :) Bildene er det bare du og jeg som ser ;)
Da du ønsker å overmale med LADY Pure Color eller tilsvarende må det slipes slett for å fjerne penselstriper og ujevnheter fra kalkmalingen ( LADY Minerals). Avstøv godt og mal deretter med LADY Pure Color.
Det ser ut til at dine dører er i LADY 1453 Bomull? Jeg ser for meg at LADY 12083 Devine vil bli lekker. Den vil stå som en fin kontrast til dine grå fliser og til LADY 12077 Sheer Grey. LADY 12083 Devine er også fin til LADY 1453 Bomull. Hva med å kombinere denne med LADY 1376 Frostrøyk eller LADY 8302 Laurbær i 2 etg?
Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller.
Hei! Hjertelig takk for veldig raskt svar. Ja, det blir litt av en pusse-jobb :-) Dører i 2 etg er per idag i bomull, men disse vil bli malt i klassisk hvit (dører i 1 etasje og deler av trappegelenderet er malt i klassisk hvit). Er devine fremdeles å anbefale som en farge som vil gå godt overens med klassisk hvite dører og grå fliser? Evt andre alternativer? Ingvil
Hei :) LADY 12083 Devine er like fin til LADY 1453 Bomull som til LADY 9918 Klassisk Hvit. Det er supert at dere har en plan om en ensartet hvittone :) Du kan også ta en titt på den mer rødlige LADY 20184 Thoughtful eller den mer gyllenbrune LADY 12125 Impression (ikke som kombinasjon til hverandre) som vil bli gode kandidater :)