Kategorier:
- Soverom
Hei, vi holder på med oppussing av et rom hor både tak og vegger var dekket med malestrie fra 90-tallet. På vegger har vi benyttet Lady minerals revive i fargen blushing peach. Tak ønsket vi i en lysere farge enn den lyseste som Lady minerals revive kan brekkes i, og har derfor valgt å helsparkle tak. Vi ønsker derimot å få litt av den samme strukturen/betonglooken som på veggene. Ønsker anbefaling til type maling vi kunne brukt her. Ønsker fargen 1024 tidløs. Vi har vært inne på tanken om vi kunne brukt kalkmaling, da vi har benyttet dette på vegger tidligere. Ønsker ikke å bruke "villstryking", men vurderer å rulle malingen på. Hvilken rulle bør vi i så fall velge? Og tror vi det vil gi ønsket effekt? Vil evt å male med en supermatt maling kunne gi samme effekten som vi ønsker?
Hei Veronika
Jeg ser for meg det vil bli fint å velge LADY Perfection, en helt matt takmaling i møte med LADY Minerals Revive på veggene. Dersom du ønsker å male LADY Minerals med rulle vil jeg du snakker med våre eksperter på maling slik at det blir akkurat slik du ønsker deg. Teknisk Service treffer du her: https://www.jotun.com/no/no/b2c/how-to/chat/index.aspx eller på telefon 33 45 75 30.
Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller.
perfekt helmatt finish til slette tak
Vakre kalkede vegger