Kategorier:
- Stue
- Kjøkken
- Gang
Lister/dører/vinduer : Gulvlister: samme som gulv. Vinduer/tak skal males. Nye dører skal bestilles.
Hei :-) Holder på å renovere en leilighet og har nettopp blitt ferdig med å helsparkle vegger. Vi har slått ned veggen inn til kjøkkenet, slik at det er en åpen løsning inn til stuen. Samt en litt mindre åpning fra gang til stue. Åpningene er ikke helt opp til taket da det er bæring over. Så det jeg lurer på, er rett og slett hvilken farge vi skal få for i gang, kjøkken og stue. Det nye kjøkkenet består av fronter i eik (lys mocca) og laminatplate i marbel (se bilde). Vi har ikke lister i tak, og jeg ønsker å ha samme farge både på vegg og tak. Jeg ønsker en lys farge (hvit/beige) som kan harmonere godt med kjøkkenet og stuen. I stuen ønsker jeg å gå litt mørkere enn på kjøkkenet, men fremdeles holde det lyst og harmonisk. Her ønsker jeg også samme farge på tak og vegg. Stilen vi har er japandi, og vi ønsker å trekke inn naturmateriale og planter i interiøret vårt. Vi har blant annet litt sølv deltajer på interiøret (håndtaket på kjøkken/dører) og ellers mørk eik (se bilde fra kjøkken). Vi har ingenting sort av interiør og det ønsker vi heller ikke ha. Gulvet vi har valgt er Saga Hardwood Ona Natur også som gulvlister. Gangen er liten, uten vindu. Fra gangen ser man direkte inn til stuen, og har toalett, bad på den ene veggen og ytterdør og soverom på den andre veggen. Rett frem er inn til stuen. Siden vi har tatt bort døren fra gang til stue, og laget en større åpning ønsker jeg også hjelp til hvilken farge gangen kan ha. Her kan jeg gått være litt mer «leken», men det er ikke vindu i gang, så det må ikke være en for mørk farge. Det er samtidig viktig at den harmonerer fra med de andre rommene, og overholder stilen vi har (japandi). Kan du lage en palett til meg som er japandi inspirert, det harmoni og følelse av ro står i sentrum. Jeg er glad i hvite/beige toner, og ønsker å trekke inn litt mørkere farger på soverommene.
Hei Fay Connie :) Jeg ser for meg at LADY 11173 Humble Yellow i gangen vil gi en lys, varm velkomst. Når jeg ser bilde av dine kjøkkenfronter og den gylne tonen i benkeplaten vil trolig LADY 10683 Cashmere, LADY 10961 Raw Canvas eller vår nye LADY 1632 Rock Sugar bli tøft på kjøkkenvegger. Samtlige av disse står fint i møte med LADY 11173 Humble Yellow. Ta en titt på LADY 1376 Frostrøyk eller den litt varmere LADY 10678 Space som basefarge til tak og vegger. På soverom vil det bli lekkert å supplere med LADY 1233 Mohair, LADY 5530 Collected Blue og LADY 5490 Serene Blue .
Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargene, se bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
Markedets beste maling - til tre og panel