Kategorier:
- Soverom
Lister/dører/vinduer : Froststrøyk og hvite
Vi vil male begge og loft «balanse», men hva bør vi gjøre med lister, vindu dør og døre på innbygd skap? Skal alt være samme farge eller er det en kontrast farge dere anbefaler? Vi vurderer kontrastfarge på skaps dørene og vinduet, men hva er lurt og gjøre formå få det beste og mest rolige resultat?
Hei Malene :) Ofte er det slik at mange synes at samme farge men med ulik glans på malingen er kontrast nok. Da dette er ett soverom og sannsynlig ikke så stort vil du få ett roligere og større romfølelse med færrest mulig farger. Vi anbefaler takmaling LADY Perfection i taket. Noen av de mørkeste fargene som LADY 6325 Balanse kan dessverre ikke blandes i Lady Perfection takmaling. Noen velger da å bruke LADY Pure Color. Vær oppmerksom på at det da ikke er garantert at resultatet blir helt skjoldfritt, og at veggmaling kan dryppe mens du maler.
Hva med LADY Supreme Finish på skapdører i silkematt glans som er i en større glansgrad enn LADY Pure Color?
Du kan også ta en titt på LADY 6379 Cityscape eller LADY 7163 Minty Breeze til skapdører om du ønsker en større kontrast da dette er en smaksak ;)
Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller.
vår vakreste maling - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel