Kategorier:
- Kjøkken
Lister/dører/vinduer : EGGEHVIT
Har fargen skumring på alle vegger. Syns den er kald og har lyst på jordtoner og varmere farger. Hvit tak, hvite lister og lys eikeparkett. Høyt under taket,men ene vegg er skråtak, derfor kortere, og lyst å male denne. Ønsker jordtoner, eks grønnfarge. Helst en farge som er tidløs og kan vare lenge. Tenkt på laurbær eller lykke. Skal også kjøpe gardiner på nabovegg til malingen. Vurderer velur gardiner i fargen nougat. Noe som Kan passe til det? I stua ( naborommet) ar jeg fargen sand.
Bilde fra andre siden av kortvegg som ønskes males
Hei Julie, LADY 8302 Laurbær, den lysere LADY 8478 Pale Green eller den litt dypere LADY 8252 Green Harmony er lekre sammen med LADY 1140 Sand og dine gulv. Gardinene dine kan jeg ikke vurdere uten bilder, men velurgardiner vil gir en deilig lunhet i rommet :-) Lykke er ikke vår farge og den har vi ikke NCS fargekoden eller prøver på, så den er ikke med i vurderingen. Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller.
vår vakreste maling - til slette vegger
Grunning for tapet
Hei! Mulig jeg skrev litt misforstående. Sand er i naborommet. Men lurte mest på om eks laurbær eller en annen varm farge passer med skumring ( kald gråfarge)? Har den på alle veggene på kjøkkenet, og skal kun male ene kortvegg i ny fage. Ønsker en varm, avslappa farge. Og nye gardiner ved siden av ( vurdere nougat gardiner). Mvh Julie
Hei igjen Julie, varme farger som matcher disse gardinene kan påvirke veggene du har i LADY 9915 Morgendis i kjøligere retning, men om dette vil plage deg eller ikke kan bare du svare på :-) Sammen med disse gardinene tror jeg at LADY 2024 Senses blir lekker, men som sagt blir LADY 9915 Morgendis da litt kjølig, hvorfor ikke male hele rommet :-)